0

Olari Nebokat esindab Eestit rahvusvahelisel bowlinguvõistlusel

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Septembri lõpul toimus Viljandis rahvusvahelise bowlinguvõistluse „QubicaAMF World Cup“ Eesti valikvõistlus, mis selgitas välja Eesti esindajad Poolas toimuval rahvusvahelisel võistlusel. Eestit saab esindada seal vaid üks mees ja üks naine. Meestest esindab Eestit Haapsalu Bowlinguklubi liige Olari Nebokat.

Nebokat saavutas Viljandi valikvõistluse eelvõistlusel 9. koha, mis tagas küll finaalvõistlusele pääsemise, kuid lootus mängida esikolmikus, oli väike. Rajaolud olid rasked, mis eeldasid stabiilsust ning tehnilist tipp-taset. Finaalvõistlustel tundis Olari ennast järjest kindlamalt, mida soosis ka finaali esimene mäng, kus Olari vastaseks oli mitmekordne Eesti meister Vallo Lees Tartust. Vallo ja Olari mängisid viiki, visates mõlemad 237 punkti. „Viik oli väga tugeva mängu hea tulemus, sest see eeldas minult viimases kolmes ruudus strike`i (loe: täistabamust esimesel viskel),“ sõnas Olari Nebokat ja lisas: „Suutsin seda teha ja see andis enesekindlamad mängud terves finaalis.“

Viimases finaalmängus, mis pidi selgitama välja valikvõistluse II koha, kohtus Nebokat samuti mitmekordse Eesti meistriga Raul Beekmanniga Tallinnast. Olari närvid ja tehnika pidas vastu, mis tähendas Olarile valikvõistluse II kohta.

Kuna Viljandis toimunud valikvõistluse võitja Vallo Lees loobus sõitmast „QubicaAMF World Cup“ lõppvõistlusele Eestit esindama, siis sõidab Eestit esindama II koha välja teeninud Olari Nebokat. Poolas Wroclawis toimuv maailmakarikas toimub 3. kuni 11. novembrini.

Reimo Nebokat

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz