Tšerepannikov tuli Tallinna maratonil neljandaks

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Endine haapsallane Sergei Tšerepannikov tuli pühapäeval Tallinna maratonil ajaga 2:24.02 neljandaks.

Maratoni võitis teist aastat järjest Tesfaye Beyene Etioopiast ajaga 2:17.29. Huvitav on siinjuures märkida, et 30 km järel oli 2. kohal keenialane Ibrahim Mugunga, kuid lõpus oli ta sunnitud mööda laskma koguni neli Eesti jooksjat, sealhulgas endise haapsallase Sergei Tšerepannikovi, kelle lõpukohaks märgiti 4. ja ajaks 2:24.02. Tähendab, keenialased pole sugugi löömatud, sest ka teine keenilane Ngeno pidi tunnistama meie meeste paremust.

Läänemaa KJK meestest oli 45. Tarmo Tamme ajaga 2:56.08 ja 204. Lauri Tanner – 3:17.07. Paremuselt 3. mees Läänemaalt oli 747. kohaga Marko Moumets saades ajaks 3:50.51. Selle tulemusega edestas ta peaminister Taavi Rõivast 12,5 minutiga.

Poolmaratonis olid klubi 2 tugevamat Agu Lehemaa ja Timo Kaus. Lehemaa sai ajaga 1:22.59 M50 klassis I koha. Kaus sai ajaks 1:46.36 olles sellega meeste hulgas 348. Naiste parim Läänemaalt oli Ridala inimene Ly Märss ajaga 1:42.51 saavutades selle tulemusega naiste hulgas 29. koha.

10 km jooksus püstitas vabariigi parim jooksja Tiidrek Nurme isiklikuks rekordid 29.47. Läänemaa parimad olid sel distantsid A klassi noored. Poistest saavutas 22. koha Urmet Pärna ajaga 43.36 ja tüdrukutest 8. koha Greete Lehemaa ajaga 48.31.

Tänavu lõpetas Tallinna maratoni 10227 jooksjat, neist maratoni distantsi 1807, poolmaratoni 2666 ja 10 km jooksu 5754.