Läänemaa jalgpalliklubi kaotas liigaliidrile 0:1 (suur galerii)

Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 39

IMG_8086

Tallinna Kalev II mängija püüab pöörata, et väravale lüüa. Foto: Andrus Karnau

Läänemaa jalgpalliklubi kaotas kodus Tallinna Kalevi duublile 0:1, veelgi suuremast kaotusest päästis meie meeskonna peamiselt väravaht Hendrik Sihi hea mäng.

Teise poolaja viimastel minutitel pääsesid kalevlased kaks korda üksühele silmitsi väravavahiga, Siht tõrjus mõlemad rünnakud. Peale selle võttis ta esimesel poolajal ka penalti. Sihi vahvast mängust aga ei piisanud, et päästa Läänemaa klubi liiga kõige tugevama võistkonna vastu mängides kaotusest.

Tallinlased lõid võiduvärava esimesel poolaja lõpu eel, mil Läänemaa mäng kippus koost lagunema. Nii mängijate kui ka pealtvaatajate hulgas andis tooni suhtumine, et kohtunik Andres Kalvik vilistab ebaõiglaselt. Taoline suhtumine mänguedule kaasa ei aidanud, pigem suunas tegema rumalaid vigu.

Juba traditsiooniliseks on saanud, et Läänemaa klubi mängija või mängijad saavad esimesel poolajal punase kaardi. Nii läks ka pühapäeval. Aleksandr Kovtun teenis kaks kollast kaarti ja jättis meeskonna vähemusse.

Teisel poolaja algul näitas kohtunik taas punast, seekord sai kaardi Kristopher Aljaste. Õnneks kohtunik eksis ja rebis taskust esklikult punase kaardi ja Aljastele läks kirja kollane kaart. Teise poolaja lõpuks suutis aga Läänemaa ühest mehest veel ilma jääda. Rener Uibopuu sai teise kollase ja jättis meeskonna platsile üheksakesi.

Mängupilt teisel poolajal ei olnud rõõmustav. Mõlemad pooled näitasid üsna hambutut ja väsinud jalgpalli. Domineerivam pool oli Tallinna Kalev, kes sai korduvalt nurgalööke ja tegi lootustandvaid tsenderdusi värava alla, kuid sisse lüüa ei õnnestunud. Hoolimata ühemehelisest vähemusest oli ka Läänemaal ilusaid võimalusi, aga ka need ei vormunud väravaks.

Tallinna Kalevi duubelmeeskond juhib praegu Eesti meistrivõistluste teise liiga lääne tsooni, olles võitnud 19 mängust 15.

Enne tänast mänguvooru oli Läänemaa jalgpalliklubi liigatabelis 11. kohal. Teise liiga läänetsoonis on nimekirjas 14 meeskonda, kellest üks (FC Tarvastu) aga on loobunud meistrivõistlustel kaasa löömisest.