5

Saueaugul esietendus Iiri lugu ääremaast

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Õnnepalu Saueaugul (2)Saueaugu Teatritalu. Foto: Arvo Tarmula

Teisipäeval esietendus Saueaugu teatritalus Gardner McKay „Mere märgid”, mille on lavastanud Margus Kasterpalu ning kus mängivad Kadri Adamson ja Meelis Rämmeld.

„Pole ebakindlust, mis sunniks taevaseid jõude appi kutsuma,” ütles esietenduse eel Kasterpalu. Tema sõnul sobivad näitlejad oma rolli, on rolli kiindunud ja teevad seda suure sisemise naudinguga.

„Mere märgid” on Iiri lugu, mis räägib sellest, kuidas saarel elav lihtne kalamees kohtub ühes pulmas tüdrukuga. Mees võtab julguse kokku ja alustab kirjavahetust, mis kestab poolteist aastat.

Seejärel saavad nad kokku, kuid kõik pole nii lihtne kui unistustes, sest neil on eri taust, soovid ja vaade elule.

„Mulle meeldib, et lõpp on helge, mitte nagu Iiri lugudes tavaliselt,” ütles Kasterpalu.

„Probleemidest hoolimata on mõlemad üksteise jaoks olemas.” Lugu sobib koha poolest Saueaugule. „Saueaugu on samasugune ääremaa kui see, kust meespeaosaline pärit,” ütles Kasterpalu. „Sellised linna ja pärapõrgu või ääremaa vastuolud on tajutavad. Asukoht annab tükile usutavust juurde. Pealinna suurtänava liiklusmüras on vaatajal ennast raskem tükile häälestada.”

Kõigile seitsmele etendusele Saueaugul on piletid välja müüdud, kuid oktoobri lõpust mängitakse sama tükki ka Ugala teatri väikeses saalis.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kes
Kes

etendust nägi?Kaldun arvama,et inimene on ise see meri.

.....
.....

Käisin avaetendusel ja pean ütlema, et väga hea lugu, sügava mõttega ja näitlejate osatäitmine priima.

?
?

Maamärgid oleks kohe arusaadav.Aga meres vesi vaid!Mõne koha pealt on pinnal vesi kõrgem või põhjas sügavam;see nii varjatud,et salateadus lausa ja liiklusmärke püsti pole kuskil.Kust neid meremärke otsida?(Mummuseelikus on märk märgis kinni-muidugi.)

mummuseelik
mummuseelik

Selleks et saada teada, miks on pealkiri ” Mere märgid” tuleb minna teatrisse tükki vaatama või lugeda raamatut. See on nii ka ükskõik millise teise tüki või raamatuga 🙂

?
?

Miks on pealkiri Mere märgid?

wpDiscuz