26

Lauri Luik: Suuname energia lahenduste leidmisele

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Keerulistest olukordadest välja tulemiseks on oluline säilitada selge mõistus ja positiivne suhtumine ning katsuda leida lahendusi. Alati on lihtsam süüdlasi otsida ja näpuga osutada, kuid see ei vii edasi, kirjutab Lauri Luik (pildil), ajendatuna Lääne Elu 14. augusti juhtkirjast.

Lauri LuikEttevõtluse arendamisel ja töökohtade loomisel on kandev ning otsustav roll eraettevõtetel. Riigi ja kohalike omavalitsuste ülesanne on tagada ettevõtluseks sobiv keskkond, luues selleks vajalikud tingimused. Eestis on ettevõtlusega tegelemiseks loodud üsna head võimalused, võrreldes näiteks paljude teiste Euroopa riikidega. Töö parema maksukeskkonna nimel jätkub: alates järgmisest aastast alaneb tulumaks, tõuseb maksuvaba miinimum ja alaneb töötuskindlustusmakse määr. Need on väga konkreetsed sammud maksu- ja ettevõtluskeskkonna parendamiseks.

Rääkides konkreetselt meie maakonnast ja Haapsalust, siis on ju viimaste aastatega kodukant ning siinne elukeskkond märgatavalt paremaks muutunud. Läänemaale toodud riigiinvesteeringutest oleme järjepidevalt ülevaateid andnud. Siia suunatud ja suunatavate investeeringute eesmärk on ühene- parandada elukeskkonda, et inimestel oleks Läänemaal hea elada.

Läänemaa Ühisgümnaasiumi avamisel kutsusin noori üles siia oma ettevõtet looma, stipendiumgi sai selle tarvis välja pandud. Loodetavasti sünnib ettevõtlusõppe programmi raames meile seeläbi ka uusi ettevõtteid, kasvõi üksainus uus firma oleks reaalne tulem. See on küll pisike edasiminek ning ei ole võrreldav mitmesaja töökoha kadumisega, kuid iga maraton saab alati alguse esimesest sammust.

Ikka ei saa me üle ega ümber raudteeühendusest pealinna ja Haapsalu vahel. Minu hinnangul on see üks väga konkreetne riigipoolne regionaalpoliitiline samm, kuidas Lääne-Eestit täiendavalt toetada, et siinset elu veelgi parandada. Kutsusin peaministri sügiseks Läänemaale suuresti just seetõttu, et lisaks muudele päevakajalistele teemadele arutada ka Haapsalu raudtee taastamise küsimust. Loomulikult on siis laual ka PKC sulgemisega kaasnevate mõjude analüüsimine ning lahenduste leidmine.

Kindlasti suudame üheskoos tekkinud väljakutsele lahenduse leida ning PKC tehase sulgemise tagajärjel tööta jäävad inimesed taas tööjõuturule aidata. Selle pärast saigi tehtud ettepanek kutsuda osapooled viivitamatult kokku ning panna paika plaan, mis meid sellest olukorrast välja aitab. Väga hea, et maavanem on otsustavalt reageerinud ning alustanud aktiivseid konsultatsioone.

Suuname energia lahenduste leidmisele, üheskoos saame kindlasti hakkama.

Lauri Luik, riigikogu liige, Reformierakond

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
soe
soe

Täitsa kloun tüüp. Pikk jutt ja mitte essugi ei ütle. Kus selliseid tehakse?

elektra sinine
elektra sinine

Lugesin Keit Pentuse artiklit Eesti 2050. aastaks põlevkivielektrist vabaks ja kõik jalgratta selga, aasta läbi. Kas seda puhast energiat ei annaks tootma hakata seal jalgratta seljas. Mina väntan – raha eest muidugi – selleks kohandatud ruumis või objektil ning elekter muudkui tuleb: puhas, roheline nagu mahetoit.

Mis, Lauri sellest arvab kui me energia nõndaviisi suunaks.
Olen kunagi lugenud ühest foorumist:

Kunagi arvestas Indrek Otsus, et tema ajaks ämbritäie vett keema ühe tunniga pukil ratast sõtkudes, arvestas ta vist vene aja keeduspiraali energiavajadust.

jah,
jah,

eks näita sõrmega teise peale-mitu sõrme vastu sinule osutavad?

jah,
jah,

sõnaga tapab kiirelt,tee ise,aga ära sunni teist

...
...

Bookmargin selle loo endale.

...
...

Ööbiku serenaad.

konn
konn
Olen viimasel ajal mõelnud ühele vanale loole: Elas kord seltskond konnapoegi, kes tahtsid korraldada võidujooksu. Nende soov oli pääseda kõrge torni tippu. Kohale oli tulnud palju rahvast jooksu vaatama ja võistlejaid innustama. Võistlus algas. Ausalt öeldes keegi vaatajatest õieti ei uskunud, et konnapojad võiksid jõuda selle kõrge torni tippu. Kuulda oli vaid selliseid hõikeid nagu: “Oi kui raske!!! Nad ei jõua kindlasti KUNAGI kohale!” või: “Neil see ei õnnestu, torn on liiga kõrge!” Osa konnapoegi katkestasid… vaid üks ronis vapralt üha kõrgemale. Inimesed hõikasid jätkuvalt: “See on liiga ränk!!! Keegi ei saavuta seda!” Üha enam konnapoegi väsis ja loobus… …Kuid… Loe rohkem »
poliitpuuk
poliitpuuk

rõve milliseid poliitpisikuid selline veel kanda võib

to Mia
to Mia

Mia, mine käi arsti juures- äkki oled….mind ajas ka alguses oksele.

Mia
Mia

Kuidas saab üks poliitik nõnda labane olla? Selle asemel, et tõepoolest midagiGI ette võtta, avab mölakraani. Oksemaik tuleb suhu.

wpDiscuz