1

Läänlased võtsid Muhu väina regati Pärnu lühirajal kolmes klassis võidu

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

EdasiORC III klassis võitis esikoha Edasi, Estlys III klassis Luisa ning Folkboodi klassis Tuuli.

Täna pakkus Muhu väina regatt palju põnevust ja vaatemängu, kui neljanda etapina toimus lühirajasõit vastutuule-allatuule rajal. Kõik võistlusklassid läbisid raja kolmel korral.

Haapsalu Jahtklubi jaht Edasi Koit Pautsi tiimiga sai ORC III klassis kahes sõidus teise ning ühes esikoha, mis tagas kokkuvõttes etapivõidu.

Nelja etapi järel tõusis Edasi taas liidripositsioonile (8 punkti), kuid teisel kohal asub leedulaste Tango vaid punkti kaugusel (9 punkti).

Estlys III klassis võitis Haapsalu Jahtklubi jaht Luisa Henry Viireti meeskonnaga kõis sõidud ning võitis etapi veenva ülekaaluga.

Nelja etapi kokkuvõttes on Luisa 13 punktiga teisel kohal. Esikohal püsib Kalevi Jahtklubi jaht Fida (8 punkti) ning kolmas on Haapsalu Jahtklubi jaht Autora Pille Kaasi meeskonnaga (15 punkti). Haapsalu Jahtklubi jaht Black Bird Tarmo Polli meeskonnaga on 31 punktiga 6. kohal ning Ants Varblane Albinil 21.

Folkboodi klassis sai kolme sõiduvõiduga kindla etapivõidu Haapsalu jahtklubi jaht Tuuli Olev Oolupi meeskonnaga.

Ka nelja etapi kokkuvõttes on Tuuli kindlalt esimesel kohal.

Regati lõpuni on veel kaks etappi. Järgmine, pikim ca 90-miiline etapp algab neljapäeva õhtul kell 18 Pärnust ja viib jahid Roomassaare sadamasse, kus laupäeval toimub viimane etapp ja selguvad regati võitjad.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kodanik
kodanik

Sukles, sa ikka loed seda lugu vä?

wpDiscuz