0

Ilmateenistus: Veel nädal aega suve

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Ilm 2014-07-10 12.41.38 Täna vahetub õhumass pisut lahedama vastu ja õhus on niiskust veidi enam ning seetõttu on hoovihma- ja äikesevõimalus suurem − tõenäosus kohati 50% ümber. Sooja on 21−25, kirdetuulele avatud rannikul kuni 18°.

Reedel (11. juulil) kõrgrõhuala tugevneb, pilvi on vähe ja saju tõenäosus langeb alla 25%. Puhub mõõdukas ida- ja kirdetuul. Sooja on öösel 7..12, saarte rannikul kuni 16, päeval 20..23, meretuulega rannikul kuni 18°C.

Laupäeval (12. juulil) püsib veel kõrgrõhkkonna ülekaal ja suuremal osal Eestist püsib ilm sajuta. Aga päeva peale tugevneb lõuna poolt madalrõhkkonna surve ning õhtu poole suureneb Liivi lahe ümbruses ja Eesti lõunaservas hoovihma ja äikese võimalus. Ida- ja kirdetuul tugevneb päeval. Sooja on öösel 7..12, saarte rannikul kuni 16, päeval sisemaal 21..25, meretuulega rannikualadel kuni 19°C.

Pühapäeval (13. juulil) eemaldub kõrgrõhuala Venemaale, madalrõhuvöönd liigub Leedu ja Läti kohalt loodesse Gotlandi suunas. Eesti jääb idapoolse kõrgrõhuala ja lääne poolt survestava madalrõhuvööndi vahele. Kahe erineva rõhuala piirimail kannab kaguvool meile kuuma õhumassi, milles on niiskust enam. Öösel ja ennelõunal on hoovihma ja äikese võimalus suurem Eesti lääneservas. Samal ajal suuremal osal Mandri-Eestist on päikeseline ja õhutemperatuur tõuseb kõrgele ning kujunevad soodsad tingimused võimsate rünksajupilvede arenguks. Õhtuks suureneb hoovihma ja äikeseoht. Tuul puhub idast ja kagust ja on öösel tugevam, päeval vaibub, äikesepilvede all on tugevaid puhanguid. Sooja on öösel 13..18, päeval 24..29°C, vaid meretuulele avatud rannikul ja sajuhoogude all on jahedam.

Esmaspäevaks (14. juuliks) liigub madalrõhuvöönd Eesti kohale. Kaguvoolus jätkub väga sooja ja niiske õhu juurdevool. Suureneb õhumassi ebastabiilsus, mis soosib võimsate rünksajupilvede arengut. Hoovihmad ja äike võivad tugevad olla, seda eelkõige päevasel ajal. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga, äikesepilvede all on tugevate puhangute tõenäosus suur. Sooja on öösel on 13..18, päeval 22..28°C, sajuhoogude all langeb temperatuur alla 20°C.

Teisipäeval (15. juulil) nihkub madalrõhulohk aeglaselt ida poole ja ühes sellega ka kuumus. Hoovihma ja äikese võimalus on mandril veel suur, saartel ja läänerannikul väiksem. Tuul pöördub edelasse ja tugevneb. Sooja on öösel on 11..16, päeval 20..26°C.

Kolmapäeval (16. juulil) õhurõhk tõuseb aeglaselt ja kõrgrõhuhari saab mõjusamaks. Öö on enamasti sajuta, kuid päevasel ajal on mandril hoovihma võimalus. Puhub puhanguline läänekaare tuul. Sooja on öösel on 10..16, päeval 21..25°C.

Allikas: Ilmateenistus

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz