0

Läänemaa politseid hakkab juhtima Argo Tali

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

argo tali arvo tarmulaLäänemaa politseid hakkab oktoobrist juhtima Kärdla piirivalvepealik Argo Tali (pildil), senine politsejuht Margus Kaldma jätkab politseitööd kodukandis Raplamaal.

„Haapsalu on hea proovikivi,” põhjendas Tali. Tema sõnul oli ametialase väljakutse kõrval ka isiklik põhjus — kodust Pärnumaal on Haapsalus lihtsam tööl käia kui Hiiumaal.

Virumaa juurtega Tali on Kärdla kordoni juhina ametis 2012. aasta lõpust ja viimase aasta on juhtinud kogu Hiiumaa politseitööd. „Nii et ka see pool pole mulle päris võõras,” kinnitas ta.

„Läänemaal on politseiasjadega hästi hakkama saadud ja ametnikud on kenasti toime tulnud,” rääkis Tali.
Maakonna suurimaks probleemiks peab sügisel tööd alustav politseijuht seda, kuidas hajaasustusega Läänemaal jagada vähest politseijõudu.

Tali lisas, et alguses on kindlasti suureks väljakutseks ka politseireformiga kaasnevate uute ametiülesannete kujundamine – piirkonnapolitseinik peab saama keskenduda piirkonnale ja kogukonnale. Tali märkis, et politsei üksinda ei saa sisejulgeolekut tagada, selleks on vaja koostööd.

Esimese ülesandena on aga uuel juhil ees oma meeskonna moodustamine. Tali ütles, et lähem meeskond moodustatakse konkursiga.

Kahe loodava talituse, ennetus-menetlus- ja patrullitalituse juhtide konkurss korraldatakse paari nädala jooksul. „Püüame seda teha võimalikult kiiresti, sest talituste juhtide konkursile peaksid järgnema muude ametikohtade komplekteerimised ja tobe oleks, kui inimesed peaks ootama,” rääkis Tali.

Läänemaa kolleegid iseloomustasid Argo Talit kui konkreetset meest. See hinnang ajab Tali muigama. „Ma ei oska öelda, kas olen range või leebe. Hindan seda, et inimesed on ausad, teevad oma tööd, aga sealjuures mõtlevad ka kaasa,” ütles ta.

Lääne prefektuur valis uued maakondade politseijuhid konkursiga. Lääne prefektuuri pressiesindaja Kaja Grak ei soostunud ütlema, mitu inimest Läänemaa politseid juhtima pürgis, kuid märkis, et tahtjaid oli mitu ja otsuste langetamine keerukas.

Senine Läänemaa politseijuht Margus Kaldma kinnitas, et kandideeris samuti, kuid ei osutanud valituks. Kaldma sõnul jätkab ta oma politseiteenistust kodukohas Raplamaal. „Ametikoht pole veel kindel, aga läbirääkimised käivad,” ütles ta.

Senistest jaoskonnajuhtidest jätkab Lääne prefektuuris oma ametikohal ainult Rapla politseijuht Janno Ruus. Pärnumaa politseid hakkab oktoobrist juhtima Andres Sinimeri, Järvamaa oma Margus Toomsalu, Saaremaal Rainer Antsaar ja Hiiumaal Aare Allik.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz