0

Kodu- ja aiakonkurss ootab uusi osalejaid

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Võistlusel Kodu Kauniks tunnustatakse Eesti kauneid ja nutikaid kodu- ja aiakujundusi; ajakirja kaudu jõuavad paljude lugejate ning huvilisteni nii põnevad kodukujundamise ideed kui ka innustavad kogemused.

Konkursile osalema on oodatud kõik huvilised olememata vanusest, elukohast, perekonna, kodu või aia suurusest. Eraldi tuuakse esile ka vahvaid ideid ja lahendusi oma kodu mõnusaks muutmisel.

Võistlusele esitatud kandidaatide hulgast valitakse fotode põhjal välja finalistid, keda külastab žürii. Külaskäigu ja selle ajal tehtud profifotode põhjal selguvad sügiseks parimad – kes pälvivad tänavu Eesti aasta kodu ja aasta aia preemia.

Sellele lisaks antakse välja arvukalt hinnalisi eripreemiaid, näiteks noore pere kodule, noorele aiale, loodussõbralikule kodule, parimale värvilahendusele, parimale maastikukujundusele jm.

Tiitliga aasta kodu kaasneva 2500 € peapreemia annab juba 14. korda välja Swedbank.

Aasta aia tiitlit premeerib Bauhof samuti 2500 euroga.

Tänavu valitakse esmakordselt eelhääletusega publiku lemmikkodu, mida premeerib 1500 euroga If Kindlustus, lisandus ka köögipreemia, mille paneb välja Fiskars.

Ajakirja Kodu & Aed peatoimetaja Piret Veigel ütleb: „Võistluse Kodu Kauniks eesmärgiks on tunnustada inimesi, kes läbi kodule või aiale pühendatud energia aitavad arendada kogu Eesti kodu- ja aiakultuuri. Oma kogemuste ning saavutuste jagamine on seejuures ülioluline, sest üksteist aidates ja teiste kogemustest õppides võidame kõik. Igaüks peaks olema õnnelik ning uhke oma saavutuste üle! Õnnetunne kauni ja mugava kodu üle kajastub ju inimese teotahte ja suhtumise kaudu ka väljaspool koduseinu või aiaväravat.“

Eelmisel aastal läks aasta kodu tiitel Tartumaale ning aasta aia tiitel Märjamaale.

Eesti suurim kuukiri Kodu & Aed korraldab silmapaistvate kodude ja väärikate aedade konkurssi Kodu Kauniks juba 14. korda. Toimetus ootab aiakategooria kandidaate 28. juuliks, kodukategoorias 1. septembriks.


Kuidas kandideerida võistlusele Kodu Kauniks 2014?

  • Võistlusel osalemiseks saada vähemalt viis fotot oma kodust või aiast, grilli- või puhkealast, väliköögist, mängunurgast või heast ideest e-posti aadressile, (edastada võid ka piltide allalaadimislingi) või paberkandjal ajakirja Kodu & Aed aadressile Sakala 18, Tallinn 10141, lisades märksõnaks „Kodu Kauniks“.
  • Lisa fotodele tutvustav kaaskiri, kus tutvustad oma peret, kodu ja/või aeda. Ära unusta aadressi, meiliaadressi ning telefoninumbrit!
  • Aiavaldkonnas on kandideerimise tähtaeg 28. juuli, koduvaldkonnas 1. september.
  • Lisaküsimuste korral helista toimetuse telefonil 667 6080 või saada kiri. Kodu Kauniks konkursi käiguga saad kursis olla Facebookis ning võistluse reglemendiga tutvuda veebilehel.

Fotod: Kodu Kauniks

Aasta aed 2013, perek Ilumäe
Aasta aed 2013 – perek Ilumäe. Foto: Kodu Kauniks
Aasta kodu 2013, perek Albert

Aasta kodu 2013 perek Albert. Foto: Kodu Kauniks

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz