Vennad Nebokatid tegid boolingus hea mängu

Olari Nebokat. Foto: Arvo Tarmula

Nädala eest peetud Haapsalu lahtistel boolingumeistrivõistlustel võidutses tartlane Ülari Lees. Üllatuslikult saavutas teise koha haapsallane Reimo Nebokat, kolmas koht läks tallinlasele Raul Beekmannile.

Lees ja Beekmann on kahekordsed Eesti meistrid, Nebokat on viimasel ajal taandunud harrastusmängijaks.

Neljanda koha saavutas tulevikulootus Olari Nebokat.

„Kolmandast kohast jäi veidi puudu, see jäi kripeldama,” tunnistas Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilane pärast võistlust.

„Viimane mäng oligi mul finaalis oma venna Reimoga. Suutsin vaid 144 punkti visata Reimo 179 punkti vastu.”

Võistluse suurfavoriit, Eesti reitingutabelit juhtiv tallinlane Kert Truus jäi koguni kaheksandaks. Olari Nebokat on reitingus kuuendal kohal. Rohkem läänlasi 63nimelises tabelis ei ole.

Lääne meistrivõistluste arvestuses saavutas vendade Nebokattide järel kolmanda koha Anti Salf, kes oli Haapsalu lahtiste meistrivõistluste arvestuses 15.

Naistest võidutses tallinlanna Maarja Alekand. Läänemaa meistrivõistluste esikolmikusse jõudsid Maimu Sagrits, Kairi Sipelgas ja Endla Antsve.

Olari Nebokat sõidab peatselt Taani. Odenses algavad 12. aprillil Euroopa noorte meistrivõistlused.

„Esimene eesmärk on pääseda Mastersi finaali ehk 24 parema hulka,” rääkis Nebokat.

„Oma praeguse taseme juures julgen medalist unistada, aga ebaõnne korral võin ka 24 hulgast välja jääda. Loodan paremat.”