2013. aasta parim kõrgkooliõpik on „Inimese anatoomia“

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

2013. aasta parimaks kõrgkooliõpikuks tunnistati Tartu Ülikooli kirjastuse poolt välja antud Arne Lepa „Inimese anatoomia“.

Parima õpiku valisid välja riikliku programmi „Eestikeelsed kõrgkooliõpikud 2013-2017“ ekspertkomisjonid ja programmi juhtkomitee. Õpik on valminud eestikeelsete kõrgkooliõpikute programmi toetusel.

Konkurssi parima eestikeelse kõrgkooliõpiku väljaselgitamiseks korraldatakse alates 2010. aastast, eesmärk on tunnustada eesti teaduskeele arendamist ning eestikeelse terminoloogia rakendamist.

2010. aastal tunnistati parimateks kõrgkooliõpikuteks Ain Raali „Farmakognoosia“ ja „Eesti kooli ajalugu. 2. köide.“, koostajateks Endel Laul ja autorite kollektiiv.

2011. aastal läks auhind jagamisele kahe autori õpikute, Enno Reinsalu „Eesti mäenduse“ ja Toivo Järvise „Veterinaarparasitoloogia“ vahel.

Ka 2012. aastal otsustati, et parima eestikeelse kõrgkooliõpiku auhind läheb jagamisele A. Klausoni, J. Metsaveere, P. Põdra ja U. Raukase „Tugevusõpetuse“ ja Alar Astoveri „Mullateaduse“ vahel.

Rein Joamets
Kommunikatsiooniosakonna konsultant
Haridus- ja Teadusministeerium

4 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
girls shoes
9 aastat tagasi

I cannot thank you enough for the blog. Fantastic.

Texas
9 aastat tagasi

Very neat post.Really thank you! Want more.

whole life insurance Orange County
9 aastat tagasi

This is one awesome blog post.Thanks Again. Great.

online business
9 aastat tagasi

This is one awesome blog article. Fantastic.