0

Maapered saavad varsti toetust taotleda

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

Hajaasustusega piirkondades elavad maapered saavad kuni 6500 eurot toetust veevärgi väljaehitamiseks, kodutee kordategemiseks või elektrit tootvate seadmete soetamiseks, teatas siseministeeriumi pressinõunik Kadri Talvistu.

Läinud reedel kinnitas regionaalminister hajaasustuse toetuse muudatused, millega laiendatakse toetatavaid tegevusi. Veesüsteemi kõrval saab küsida toetust kanalisatsioonisüsteemi ja juurdepääsutee rajamiseks. Toetatakse autonoomsete elektrisüsteemide väljaarendamist, näiteks isikliku elektrigeneraatori paigaldamist, päikesepatarei vm iseseisva elektrisüsteemi rajamist.

„Paljud ei kujuta ilmselt ettegi, mis tähendab, kui vett pead kaevult tooma või kevadel autoga suure tee peale jõudmisel ei tea kunagi, kas jääd kinni või ei jää. Samas on nende asjade korda tegemine tihtipeale ühe pere eelarve jaoks liiga suur väljaminek,“ selgitas regionaalminister Siim Kiisler, miks on tarvis hajaasustuste toetusprogrammi.

Toetust saavad taotleda inimesed, kelle leibkonda kuulub vähemalt üks alaealine laps ja kus pere on elanud vähemalt taotluse esitamise aasta algusest.

Toetusprogrammile on eraldatud ligi 1,5 miljonit eurot.

Taotleja peab ise panema vähemalt kolmandiku kogu projekti maksumusest. Riik ja kohalik omavalitsus lisavad kumbki kolmandiku.

Projekti lõppedes peab olema  joogivesi  kättesaadav, juurdepääsutee aasta ringi ligipääsetav, elektrisüsteem valmis.

Projekti elluviimiseks on aega kuni 15 kuud.

Toetuse taotlusvoorud kuulutab välja maavalitsus, inimene saab toetust taotleda kohalikust omavalitsusest, kus jagatakse ka infot ja nõu.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz