Tennisist Marek Turu jõudis täiskasvanute GP-l finaali

Marek Turu tõi Kuressaarest Haapsallu kaks karikat. Foto: erakogu

Kuressaare uues tennisehallis peetud Eesti täiskasvanute GP-turniiril üllatas hea mänguga kõiki Marek Turu, jõudes poolfinaali nii üksik- kui ka paarismängus.

Esmalt alistas ta oma paarismängupartneri Valentin Bazunovi (Pihkva) 6 : 3, 7 : 5, seejärel veerandfinaalis Hendrik Lutteri (Tallinn) 6 : 3, 6 : 4. Poofinaalis tuli vastu esimese asetusega Markus Kerner (Viljandi), kellele Marek seekord veel kaotas 2 : 6, 2 : 6. Kerner tuli ka turniiri võitjaks, alistades finaalis Andrei Luzgini 6 : 4, 6 : 4.

Paarismängus võitsid Turu–Bazunov esmalt paari Rauno Gull – Andrei Luzgin 3 : 6, 7 : 5, 11/9, seejärel poolfinaalis kaotasid pingelises mängus paarile Kristjan Tamm – Oskar Saarne 4 : 6, 6 : 7 (7). Kaks karikat Eesti GP-turniirilt Haapsallu – seni Marek Turu parim tulemus, mis täiskasvanute klassis saavutatud.

* * *

Haapsalu tenniseklubi lahtise turniiri Valentine 2013 finaalis naisüksikmängus kohtusid Kätlin Sasse ja Meeli Kastepõld. Turniirivõitjaks tuli Kätlin tulemusega 6/2.
Kolmanda koha mängus oli Katrin Meriloo parem Marelle Saarest.

* * *

Tallinnas Rocca al Mare tennisekeskuses toimunud paarismänguturniiril tulid esmakordselt turniirivõitjateks Marek Turu – Joonas Tomingas, kes tasavägises finaalis alistasid Tallinna paari Tarmo Uustalu – Aare Vahimets.

* * *

Haapsalus peetud Eesti noorteliiga turniiril tuli I liiga võitjaks Ari Kristjan Tervonen, kes finaalis oli parem Kristiina Petersonist 8/5. II liigas jõudsid veerandfinaali Hardi Mikk Meitern ja Johann Ojassoo. Lohutusturniiri finaali jõudis Kasper Vao.