0

Lääne Elu paberleht 6. septembril

Avatar

Madiken

madiken@le.ee

Teisipäeval filmis "Ringvaate" võttegrupp Haapsalus videoklippi pühendusega pinkidest. Foto: Arvo Tarmula
Teisipäeval filmis "Ringvaate" võttegrupp Haapsalus videoklippi pühendusega pinkidest. Foto: Arvo Tarmula

Nõvalt võib kaduda põhikool

Nõvast võib tulevast õppeaastast saada Läänemaa ainus vald, kus antakse ainult algharidust, ja sedagi juhul, kui vald jõuab algkooli ülal pidada.
„Olukord on halb,” ütles Nõva vallavanem Aldo Tamm.

Ringvaade näitab Haapsalu pühendusega pinke

Teisipäeval filmis ETV telesaate Ringvaade võttegrupp Haapsalus videoklippi pühendusega pinkidest.

Kiire internet vajab ühist panust

Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse juhataja Olav Harjo on kirjutanud selgituse–arvamusloo selle kohta, mis tingimustel saavad väljaspool linnu elavad Eesti inimesed kiire interneti.

Matsalu filmifestival käib sissetallatud rada

Tänavu kümnendat sügist algav Matsalu loodusfilmifestival pakub filme Euroopast Aasia, Ameerika ja Austraaliani; tegevust õpilastele ja fotohuvilistele nii Lihulas kui ka Haapsalus.

Juba mullu paistis saadetud filmidest välja üks teema, mis loodusfilmitegijaid üle maailma erutas — jäätmed. Toidu raiskamine, arutu tarbimine ja reostamine. Tänavu tuli see teema veel jõulisemalt esile ja sellest sai ka juubelifestivali peateema.

Ükski Eesti film võistlusprogrammi ei sattunud.

Vormsi rahvaarv on 20 võrra kasvanud

Vormsi on ainus vald, kuhu sissekirjutatud elanike arv on jaanuarist märkimisväärselt kasvanud. Saarele on kolinud mitu uut perekonda ja end Vormsi elanikuks ümber registreerinud juba varem osa aastast saarel veetvad inimesed.

Läänemaa Helsingis mardilaadal

Läänemaa ja Haapsalu tutvustamise eelarve tänavusel mardilaadal Helsingis on 28 000 euro ringis, messil osalevad ettevõtjad tasuvad oma sõidu ja majutuse eest ise. Kõige suurem kulu on messipinna ja mööbli rent, kolme päeva kultuuriprogramm koos esinejate sõidu ja majutusega, kahe seminari korraldamine, kujundus, tegelus lastega.

Tänavune Tuglase seltsi mardilaat on 23.–25. novembril.

Vidruka ja sanatoorne kool — viimast aastat eraldi

Et tuleva aasta septembrist on Haapsalu sanatoorse internaatkooli ja Vidruka kooli asemel üks kool, algas mõlemal koolil viimane omaette õppeaasta.

Juba sellest sügisest ööbib kaheksa Vidruka kooli last Haapsalu sanatoorses koolis, sest haridusministeerium leidis, et Vidruka õpilaskodu pidada on liiga kallis. Nüüd viib buss lapsed igal hommikul Vidrukasse ja toob õhtul Haapsallu.

Muusikakool esitles lippu ja tervitas täiskasvanud õppijaid

Jaan Kelneri ja Andres Urbi kujundatud kooli lipu õnnistas laupäeval toomkirikus praost Tiit Salumäe. Direktor Andres Kase sõnul ei ole lippu sugugi mitte igal muusikakoolil.

Täiskasvanuõppesse võttis muusikakool vastu 11 inimest — kõik, kes soovisid.

Maanurm võitis Matsalu rattakrossi

1. septembril sõideti Marimetsa Kapi sarjas 9. etapp, mis viis ratturid Matsalu rahvuspargi aladele stardiga Kirbla keskusest.

Vihmane ilm pani skautide sügisretkel osalejad proovile

Nädalalõpul oli 14. Lääne skautide maleva sügisretk. Alustati reede pärastlõunal Paliverest ja lõpetati laupäeva õhtul Hara lahe kaldal. Rajal oli üheksa matkaseltskonda, mis koosnesid mitmes vanuses skautidest, nende sõpradest ja toetajatest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz