Läänemaa autosportlased võistlesid Raplas

Rapla rahvasprindi ja kogu Hepa Cupi SU-klassis võitis läänlane Kalle Kruusma.

Autoralli Rapla rahvasprint oli 2012. aasta Hepa Cupi viimane osavõistlus ja VI etapp Lääne regiooni meistrivõistlustel. Võistlema asus 43 autosportlast, nende seas neli läänlast.

Ilm oli võistlusteks ääretult kehv, rada oli vihma all ja erilisi riske ei saanud lubada, tuli sõita kindla peale.

SU klassi võitmiseks oli Kalle Kruusmal vaja üht punkti, aga poeg Madis Kruusma ei andnud seda sugugi niisama. Esimese võistlussõidu võitis Kalle Kruusma 75 sajandikku parema ajaga, teises oli poeg peal 2 sajandikuga. Et sellest piisas klassi võidu tagamiseks, Kalle Kruusma kolmandas voorus ei startinudki. Kolmandaks jäi seekord hiidlane Rainis Kallas.

2WD-S klassis oli Marko Kukuškinil Hepa Cupil võimalik tulla teiseks ja väga hea sõiduga – viimase etapi võit – ta selle ka saavutas.

4WD klassis oli stardis Kaido Saul kes oli 9 võistleja seas 8.

Järgmine võistlus, Kasari rahvasprint 22. septembril, on eelviimane Lääne regiooni 2012 aasta meistrivõistluste etapp.