Lääne Elu paberleht 21. veebruaril

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Variku rahvamaja avamine. Foto: Tarmo Õuemaa

Variku rahvamaja avamine. Foto: Tarmo Õuemaa

* Eile alanud rahvaloendajate kodukülastust ootab Läänemaal 43% elanikkonnast. Rahvaloendajate suurim hirm on suletud uksed. Ringkonnajuht Malle Lehtma tuletab inimestele meelde, et kui mingil põhjusel ei soovita rahvaloendajat tuppa lasta, on võimalik loendada kas autos, kohvikus, raamatukogus või vallavalitsuses.

* Poolesaja IRLi liikme hulgas, kes pärast jaanuari lõpus toimunud suurkogu on otsustanud erakonnast välja astuda, on ka kümmekond läänlast.

* Haapsalu selle aasta areng seisab abiraha ja vara müügi najal. Reedel vastu võetud linna tänavuses eelarves on kaks suuremat investeeringut: Vikerkaare lasteaia remont ja kui taotlus leiab heakskiidu, siis ka tänavavalgustuse uuendamine.

* Martna valla tänavune eelarve on 30 000 eurot väiksem kui mullu. Lõviosa eelarvest neelavad lasteaed ja kool, mille ülalpidamiseks kulub peaaegu pool valla tuludest.

* Kuigi majaomanikel on kohustus kõnniteed lumest puhtad hoida, ei ole Haapsalu linnavalitsus tänavu kohustusest kõrvale hiilijaid karistanud. Karistamise asemel loodab linn lumerookijate kohusetundele.

* Jaan Francklin Perlitz kirjutab oma ajalooveerus viikingipealik Ragnar Lodbrokist.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments