Viimasel ajal on kuulda kurtmist, et nii halba aega Eestis poliitikas ja nii nõrka valitsust kui Kaja Kallase juhitud Reformierakonna, Eesti 200 ja sotsiaaldemokraatide valitsus pole varem olnudki.
Tõsi ta on, märtsikuisest hiigelsuurest poliitilisest kapitalist on Reformierakond ja Eesti 200 suure osa maha mänginud. Riigikogu valimiste aegse ajaga võrreldes on nii Reformierakonna kui ka Eesti 200 toetus avaliku arvamuse küsitlustes kukkunud kaks korda.
Ent otsustasin mälu värskendada ja ajaloos tagasi vaadata. Selgus, et valitsuste kiires ebapopulaarseks muutumises ja vahetumises pole midagi uut. 1992. aastal võitis valimised Mart Laari juhitud Isamaa, Mõõdukate ja ERSP valitsus. Nemad kaotasid oma populaarsuse esimesel ametisoleku kuul, sest presidendiks valiti riigikogus nende häältega mitte eesti rahva suur lemmik Arnold Rüütel, vaid talle üldrahvalikul hääletusel pika puuga kaotanud Lennart Meri.
1995. aasta märtsis võitis riigikogu valimised tohutu ülekaaluga Tiit Vähi juhitud Koonderakonna ja Maarahva Ühendus, mis moodustas valitsuse koos Keskerakonnaga. Paraku lagunes see valitsus juba sügiseks Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare lindiskandaali tõttu. Ent kogu KMÜ kaotas kiiresti valijate usalduse ja toetuse.
on mitu mõttetut parasiite ülal pidavat riigiasutust, nende likvideerimine hoiaks kokku hulga raha ja tarbetuid tegevusi
Mis siin otsida, meil on ju elektrimolekul!
Keegi ei otsi mingit peaministrit, meil on juba ELUAEGNE peaminister olemas!
sel Kajal siis viga on…
tihti partnereid
Igasugused kõnelejad kogunevad köökidesse ja hakkavad rääkima, kuidas nad riiki varustavad, kui neile võimu antakse.
Lollid, kes sulle midagi annab? Naine ja armuke annavad teile, kuid mitte üldse võimu. Kuigi muidugi, ja see ei ole fakt – naine võib anda koka otsaesisele
Kui valida oleks siis Reinsalu, Helmet sinna küll ei soovi.
küll.
Ei usu et ta laseb enda asemele kedagi teist! Me oleme ju praegu nii kindlates kätes!
teda meile vaja on, saame ka ilma hakkama