Fotod Kaire Reiljan
Viiendat korda peetud avatud kalasadamate päev jõudis sel aastal esimest korda Nõvale, kus sadam on viimase paari aasta jooksul läbi teinud uuenduskuuri. Nõva oli ka see Läänemaa sadam, kus avatud kalasadamate päeva aitas korraldada kalanduse teabekeskus.
Iiiigal juhul üüber proo üritus, äkki suudame üritust üleval hoida, värsket silku oleks võinud rohkem olla aga see ports mis saadaval oli, oli ka riskipisnieks, oleks ka tahtnud aga kes hiljaks jääb see lutsutab näppu. Üritusel võiks veel olla kergemat sorti vee ja kalastamisega seotud tegevusi ja ka tutvustavaid tegevusi. Üritusele hinne 5.
kiitmise eest mõne tasuta silgu
Oli tõesti väga äge üritus. Ilm oli hea ja rahvast palju. Suur tänu kõigile korraldajatele!
Käisin, nägin, sõin kala. Oli uhke pidu. Tänud tegijatele!
ei käinud, ei näinud, ei söönud, ei täna kedagi, terviseamet soovitab süüa 1 räime nädalas kõige rohkem, et mitte saada elavhõbeda mürgitust ja püüda on lubatud vaid kuni 17 sm. räime, kes ei ole niipalju läänemeres sisalduvat mürkaineid täis, head isu.
Kust selline info pärineb? Selle põhjal- “Graafik: millistes Eesti kalades leidub kõige vähem elavhõbedat?” (kasuta otsingut kuna LE ei luba viiteid panna)- ei vasta see info tõele. Seal toodud järeldus- “Tulemuste põhjal võiks süüa elavhõbedanormi ületamata nädalas ka 4-5 kilo räimi”
Leidsin ise -” Euroopa Toiduohutusameti sõnul tuleks vältida üle 22 cm pikkuste räimede tarbimist või süüa neid paar korda kuus.”
Tsiteerin meie teadlaste uurimistöö põhjal tehtud hinnangut-
“Uuring korraldati seoses plaaniga karmistada Euroopa Liidus kehtivaid elavhõbedasisalduse piirmäärasid. “Ma kardan, et meist minnakse mööda ja juhindutakse Lõuna-Euroopast, kus süüakse tuuni ja teisi ookeanikalu rohkem. Nende mõjul võidakse seda vähendada. Praktilises mõttes ei tähenda see meie jaoks tulemuste põhjal mitte midagi,” sõnas Simm.”
7 aasta vanune uuring- “Eesti rannikumere reostuse hindamine kalade bioloogiliste kahjustuste kaudu” – kinnitas et rannikumere reostus omab lokaalset iseloomu, ehk maakeeli on kohalikku päritolu. Seega Tallinna “solgitoru” ja Ida -Viru keemiatööstuse heitvee lähistel ei maksa kalastada.
teemat karjuti/hoiatati raadios möödunud aastal pidevalt
räime kuju on muutunud, esineb palju suure pea ja kitsa kerega kala saagis
Ei ole, kevadräimele ongi iseloomulik, et esineb rohkem sellist kehakuju. Sügisräimel jälle vastupidi- pea madalam ja lühem ja kehakuju pigem käävjas (keskelt kõrgem, ette ja taha ahenev), mitte kiiljas nagu kevadräimel.
imelik oled vä