Marko Matvei: mis on valitsuse lubaduse hind?

Lääne Elu

info@le.ee

Marko Matvei hinnangul on Haapsalus olemas kõik, et kultuurielu edendada. Foto: Malle-Liisa Raigla

Marko Matvei. Foto: Malle-Liisa Raigla

Eilne uudist, et valitsuse heakskiidetud Turba-Risti raudteelõigu ehitus jäetakse pooleli, ajas mul korralikult „karvad turri".

Kõige häirivam asjaolu selle juures on, et valitsus on andnud projektile „rohelise tule", mis tähendab, et valitsus oli teadlik selle projekti maksumusest ja hankedki juba käimas, kuid siiski tõmbas kogu ehitusele pidurit.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

20 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Uskmatu-Toomas
1 kuu tagasi

Keegi kirjutas “Kiruge rohkem seda Karilaidu. Kui karilaid oleks olnud oma valimislubaduses kinni “,kui keskerakon poleks eelmist valitsust lõhki ajanud siis käiks raudtee ehitus täie hooga.
Pole see Karilaid ainusüüdlane midagi vaid selle kõige taga on keskerakonna hirm euroopa omasooiharate ees !
Pole EKRE valija aga lihtsalt ajas naerma kuidas meie meedia püüdliku puudlina rebis Helme ütlustest välja lõike ja lisades sinna juurde ka lisaks vürtsi.

Õigus
1 kuu tagasi

Kui sind pole valitsuses, siis sinu hääl ei maksa midagi, nii lihtne see on. Haapsalu raudtee idee käis välja Karilaid, kui KE valitsuses oli. Nüüd aga, nühib ta opositsiooni pinki ja vaat see ei maksa enam midagi. Hr. Matvei, teie küsimus võiks olla suunatud J.Karilaiule, miks ta nii lollilt käitus ja Haapsalu reetis.

Imelik
1 kuu tagasi
Reply to  Õigus

Võimalus, et tekkis arusaam, et oravatel ainult sellised “arenguideed” ongi ja muud sealt enam oodata ei ole? Mida küll keegi ootab erakonnalt “minge, minge ja kui see on kriis siis ainult selles elada tahakski+exel” jääb paraku küll mulle arusaamatuks.

Hellat
1 kuu tagasi
Reply to  Õigus

Miks teie nii lollilt kommenteerite?

siin
1 kuu tagasi

on välja toodus väga oluline teema, valitsuse usaldusest. Koroona ajal rääkis rootsi peaminister, et nende inimesed usaldavad valitsust ja see olevat juba ajalooliselt nii kujunenud.Öeldakse, et on vaja maski kanda, siis kõik kannavadki. Meil ei teki ilmselt kunagi usaldust valitsuse vastu vaadates kuidas poliitikuid oma otsuseid ja lubadusi muudavad. kahju…..

IRW
1 kuu tagasi

Kui ikka rahalaev osutub oodatust väiksemaks , siis jäetaksegi kulutused tegemata kahtlastele objektidele ja mille valmimises ei olda kindel . Raudtee kuulub esimesse gruppi , sest iga mõtlev inimene saab aru et see ei too mingit arengut Haapsalule , küll aga on üks igavene dotasiooni küsija

Valge Daam
1 kuu tagasi

Kalda Kajakas tõmbleb ikka täiega, et “Mina ütlen, nii on!” rollis püsida!

AVS
1 kuu tagasi
Reply to  Valge Daam

Ja Ratta otsustusvõimetus ning lõputu ümmarguse jutu genereerimine on parem või?

Veidi mõtlemist
1 kuu tagasi

Mida te siin hädaldate? Kiruge rohkem seda Karilaidu. Kui karilaid oleks olnud oma valimislubaduses kinni, siis ta pidanuks tegema kõik oma valimislubaduse (Haapsalu-Rohuküla raudtee) täitmiseks. Nüüd aga hakkas vennike ajama koalitsiooni sees opositsiooni poliitikat. No nii loll saab olla vast aga mõni roheline poliitika, aga Karilaid võinuks ju nende aastate jooksu, mis ta suures poliitikas olnud, ka midagi õppida. Küsiks, miks peaks reform toetama opositsiooni erakonna valimislubadust, kui enda lubadused vajavad valijate ees täitmist. Reformi erakond peaks nüüd arvestama oma võimalike koalitsiooni partnerite valimislubadustega. Selline oli ja jääb olema poliitika ka tulevikus. Nüüd, kui EL kärpis abivahendeid, tuli valitsusel teha… Loe rohkem »

ära tõmble
1 kuu tagasi

seda varivalitsust pole enam kauaks, uued mehed tulevad ja panevad asjad paika, mitte see- ris punt

seeeest
1 kuu tagasi

tuleb meile muuseumi raudtee railbaltic, mis on risti- talinabanana raudtee pikendus

Nimi
1 kuu tagasi

Olgem ausad, hea, et viimasel hetkelgi pidurit tõmmati. Võime nostalgitseda selle raudtee üle, kuid pärast valmimist peame selle käigushoidmise ühiselt kinni maksma.
Ajal, mil köik ülehelikiirusel kallineb, tuleb hoolega kaaluda, millele kulutada. Uusi kuluartikleid pole hetkel mõtet juurde toota, katsuks olemasolevad toimimas hoida ning hoolitseks keerulises seisus inimeste, sh laste parema elukvaliteedi eest. Lugupeetud poliitikud – tänased (paljulapseliste perede) lapsed maksavad homme meie ja teie pensioni ning hoiavad töös hooldekodud…

IRW
1 kuu tagasi
Reply to  Nimi

Raudtee Haapsalusse – sajandi kõige ajuvabam idee. Pigem nagu järelmaksuga surnud lehm : maksad ja maksad….

nimi
1 kuu tagasi
Reply to  IRW

100% oige jutt.

Imelik
1 kuu tagasi
Reply to  IRW

kuule inimene, sa arvad et maantee ei maksa, et see tuleb ja on “jumalast”? Sinu juttu arvestades peaks piirduma jalgrajaga Haapsalusse. Lisaks ei maksa sassi ajada eeldust ja tulemust. Tulemus ei ole kunagi eeldus. Kes eeldusi ei loo elab “paratamatuses”. Järjestus on-
lennuliiklus, raudtee, maantee, jalgrada. Kui aru ei saa, küsi targemate käest üle.

Nimetule nimele
1 kuu tagasi
Reply to  Nimi

Ole ise aus ja saa aru, kui reffid on venitanud seda aktsiisijama Taavist saadik, ( kui sa ei mäleta siis aktsiis tõuseb elukallidusega, kas sinu tööandja ka sinu elu kalliks peab?). Võta need avariid Ääsmäe Rohuküla maanteel kokku: laibad + vigastatud + politsei + kiirabi+rumude utiliseerimine + matusebüroode nuumamine + jne. Kui oled rekkamees ja tahad küljelt “rünnata” siis on se sinu 5 min. kuulsust. Ja see ääremaadele elu toomine ning teie rohepöörajaks on just rong. Seal võid sa isegi tahmas olla ja ka sõidu ajal magada. Mõtle ikka peaga. Sa ei saa, kuumalaine on sinus mõju võtnud.

Imelik
1 kuu tagasi

Pole mõtet… kui inimene on rumal…. ja kui ei ole…. siis ta ajab sellist jama eesmärgiga.

Leo Jürgenson. EKRE liige
1 kuu tagasi
Reply to  Nimi

Kodanikule kallinevad vahendid ja eluase,riik teenib tohutult rohkem kui varem.Poliitika on läinud ärategemise rada.Täna on nii,et vahendeid valimata üritatakse oma ego läbi võimu teostada.

vale PR oli
1 kuu tagasi

No seda nüüd küll, ainult, et see raudtee on keskerakonna valimisvanker olnud ajast aega, surub ja surub seda üksinda. Miks valitsus lagunes? Ratas ja karilaid tegid selleks ju kõik, et nii läheks. Reffidel pole selle raudtee osas kunagi endal suurt huvi olnud, ehk läks nii nagu keskerakond ise tegi – lagundas koalitsiooni ja otsustamisest kõrvale jäigi.

Uskmatu-Toomas
1 kuu tagasi

See näitab,et meie juhid on oma sõna peremehed-tahan annan lubaduse,tahan võtan tagasi “Teie asi on lõuad pidada ja edasi teenida”ütles Švejk