Taani viikingiuurija kordab haabjal viikingite rännuteed

Andra Kirna

andra@le.ee

Hommikul Virtsust sõudma hakanud Jevgeni Dernovoi (vasakul) ja Thomas Frank tulid oma haabjaretkel Pullapääl väikeseks puhkuseks kaldale. Foto Andra Kirna

Oma retkel peatusid kolmapäeval Haapsalus Taanist Aarhusist pärit viikingiuurija ning Tallinna seiklusinstruktor ja päästja. Mehed olid haabjaga teel Pärnumaalt Saarisoost Tallinna.

Taanlane Thomas Frank on aastaid just praktilisel moel uurinud viikingite rännuteid itta. Mõistmaks, kas nii- või teistsugused rännuviisid ja -teekonnad on mõeldavad, on ta ise võimalikke marsruute läbi sõitnud: Loode-Venemaalt, Vana-Laadoga kandist Mustale merele ja Istanbuli ning Volgat pidi Kaspia merele. Esialgu tegi ta seda kajakiga, hiljem Nižni-Novgorodi lähedal valmistatud ühepuulootsikuga. Haabjasse istus Frank esimest korda tänavu Soomaal Saarisool.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments