Ukraina autojuhid asuvad täna kalakoormatega kodu poole teele

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Täna ennelõunal helistas Haapsalus kalakoormat ootavale Anatoli Šarpatõile Kiievis elav vend ja andis ülevaate sõjatandril toimuvast. Foto. Urmas Lauri

Haapsalu-Laiküla maantee äärses parklas on mitu päeva seisnud Ukraina numbrimärkidega rekad. Tšernihivist pärit mehed ootasid aega, mil nad oma haagised Morobellis peale saavad.

Täna ennelõunal anti rekajuhtidest kõige vanemale mehele, Anatoli Šarpatõile Morobellist teada, et sättigu nad end pärastlõunal kalalao juurde, sest nad saavad nüüd koormad peale.

Šarpatõi ütles, et kalakoormad veetakse esimese hooga Balti riikide ja Poola kaudu Ukraina piirile. Kuhu sealt edasi minnakse, see selgiub alles siis, kui nad piiril on, sest olukord rindel muutub pidevalt ning keegi ei oska ennustada, millised teed kahe päeva pärast veel lahti on.

Kui Venemaa 24. veebruari hommikul Ukrainat ründas, olid Tšernihivist pärit autojuhid parasjagu ületamas Valgevene-Läti piiri. Kogu sõja aja on nad kalakoormat oodanud.

Fotod: Urmas Lauri

3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Vbn
2 kuud tagasi

Ma ei kujuta ettegi,veokiga sõjatandrile ronida… Ma vist jääks siia parem…

kus siis ronivad
2 kuud tagasi
Reply to  Vbn

öeldud ju et piirile lähevad ja enne kontrollitakse olukorda kui ukrainasse sisse ronitakse. loodetavasti talitavad targalt ja antakse toodang üle relvastatud konvoile ja ise piirist kaugemale liikuma ei pea, kui just pole tahtmist ka omakaitsega liituda

haha
2 kuud tagasi

venelastele rööbaga piki KUKLIT