40

Lihula lasteaia direktor lahkub ametist

Avatar

Elen Freivald

elen@le.ee

Lihula lasteaed. Foto: Urmas Lauri

Lihula lasteaed. Foto: Urmas Lauri

Lihula lasteaia juhataja Anne Ööpik lahkub uuest aastast ametist, põhjuseks lapsi väärkohelnud endise kasvataja Kaie Raudkivi ümber lahvatanud skandaal.

Lääneranna abivallavanem Ene Täht ja Ööpik leppisid lasteaiajuhataja ametist lahkumises kokku neljapäeval. Kolmapäeval ütles Lääneranna vallavanem Andres Hirvela Pärnu Postimehes ilmunud artiklis, et ootab pärast Raudkivi poolt laste väärkohtlemise avalikuks tulemist ka lasteaia direktori lahkumisavaldust. Hirvela lisas, et kui direktor seda ise ei tee, ootab teda vallandamine.

Kuigi Lääne Elul ei õnnestunud Ööpikuga ei telefonitsi ega kirja teel kontakti saada, on Ööpik varem Lääne Elule öelnud, et lasteaia juhina vastutab temagi juhtunu eest, kuid seda, kas ta peab oma ametist loobuma, on tema arvates vallavalitsuse otsustada.

Täht kinnitas Lääne Elule, et ta on direktoriga vestelnud ja too lahkub uuest aastast ametist. „Põhimõtteliselt on Anne Ööpikuga sõlmitud kokkulepe ja varsti hakkame konkursiga uut juhatajat otsima,“ ütles Täht.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Murelik lapsevanem
Murelik lapsevanem

LE on unustanud meie kalli presidendi ”sõna on vaba” üleskutse. Faktid, mis ei meeldi sallivatele, kustutatakse koheselt. Ainult argpüksid kardavad tõde.

Murelik lapsevanem
Murelik lapsevanem

Tsensuur kustutas:
Mati Põdra
tund aega tagasi Raporteeri
Andke minna, pärnakad! Selle mõne kuu kannatab ehk veel välja. Aga et töötan noortega, siis olge päris veendunud – vanusegrupist 16-26 praegusele linnavõimule järgmistel valimistel kindlasti hääli ei tule.

tsiises
tsiises

sm. Luts tuleb kohe häbiposti lüüa, tema kõlvatu raamat “kevade” ära põletada ja Julkjüri õudsad sadismiteod, õpilaste joonlauaga löömine, Tootsi kõrvadest tirimine ja nurka herneste peale põlvili panemine kuulutada inimsusvastasteks kuritegudeks

Mati Põdra
Mati Põdra

Vaadake, Lutsu “Kevade” rääkis umbes 1880-ndatest. Siis olidki teised arusaamad.

Ja veel 2000-ndatestki tean üsna mitut klaveriõpetajat, kes lastele joonlauaga vastu näppe lajatasid, kui käehoid oli vale.

Aga praegu on siiski juba 2021, kui ehk olete juhtunud tähele panema.

jah
jah

alles see oli , kui lääne tsivilisatsioon ühe grupi inimõiguste kaitseks teise grupi inimesi, sh. naisi, lapsi, mehi, vanureid, pealekaebajate rõõmuks, rohke rahvahulga ees, nn. nõidadena pooleks kisti, üles poodi, lõkkes põletati, päid maha raiuti.

Harju-Madisel öeldi:
Harju-Madisel öeldi:

“Sie inimene pole ko’olis käind.”

Kai.
Kai.

Lõpuks ometi. Ega 100 aastat ei saa ju ühel kohal olla. Värsket ja uut verd on vaja. Jään piiluma kanditeerimise võimalust

Seal
Seal

on ikka üks ainus mees kandidaat olnud läbi aastakümnete.

Mati Põdra
Mati Põdra

Ärge ainult kandideerimisavaldusse kirjutage “kanditeerin”.

Ih-ih-hii
Ih-ih-hii

: )

Habi ja viletsus
Habi ja viletsus

Selle “aasta õpetaja” koos direktoriga oleks pidanud laste mõnitamise eest kohtusse anda.

Mati Põdra
Mati Põdra

Õpetajalaadne toode ju antigi ja sai ka oma karistuse (mis minu jaoks tundus küll ülimalt leebe).

Ma...
Ma...

… tõsiselt hoian pöialt, et see karma su põdra ükskord kätte saaks.

Mati Põdra
Mati Põdra

Mis asi see karma üldse on, ja milline karma peaks mu kätte saama? Ausõna, ei saanud kommentaari sisust aru.

Tõnu
Tõnu

Põdra karma vist.

Jaa
Jaa

Libekeel nii imeline

Ühtse Läänemaa eest
Ühtse Läänemaa eest

Lõuna-läänemaa on ikka Läänemaa osa!
Kord peab majas olema!
Perverte vastutavatel ei pea hoidma!

Jaa
Jaa

Ütleb vahest ka nii,et üheselt müista on

mis
mis

pommiauk see Lihula on, lapsi lasteaias mõnitatakse, koolile ehitatakse uus spordihoone, aga trenni teha ei saa, katus on nagu sõel, minister, kes peaks eeskuju andma on sõltlane, – kui kaugele võib veel langeda?

Augu Elu
Augu Elu

See on üks säherdune sügav auk, kus kasvatajatädid peksavad lapsi, emad-isad lasevad sel sündida (mõni ärksam küll vaatab, et oma võsukese rusika eest päästab, teiste saatus jätab külmaks), (abi)vallavanem käib kodanike õuedel ihunuhtlust korraldamas, naabrid vaatavad vaikselt värisedes pealt ja loodavad, et järg nendeni ei jõua, keskkonnaametnikud rüüstavad karistamatult loodust, vallavalitsuse ja -volikogu liikmed teevad pingsalt nägu, et nad ei tea, pole kunagi teadnud ega tahagi teada, mis toimub, ja… Üks Käsi Lääne Elus kustutab usinasti kommentaare august, et kujundada auguelanikest ühtehoidva, parimat elukeskkonda loova kogukonna kuvandit. Kõik see kokku on vist augu-kohalik traditsioon.

aga see
aga see

et lasteaias nokulaule õpetatakse ei koti kedagi ja LBDG+ aktivistid tegutsevad lasteaedades rahulikult edasi

Baden-Badenis...
Baden-Badenis...

…sellist auku pole ; )

Põhi...
Põhi...

…pole veel paistma hakanud ; )

koht
koht

See on ajaloolise paiga, Lõuna-Läänemaa reetmine kohalike ahnete poliitikute poolt ja kunstlikult Pärnumaa külge klammerdamine

teadagi
teadagi

meil on kohtumõistjaks kollane ajakirjandus

Mati Põdra
Mati Põdra

Mis jutt see on? Antud asjas mõistis kohut siiski Pärnu Maakohus.

Jaa
Jaa

Ja mati põdra

Lääneranna Ägedad
Lääneranna Ägedad

Omamoodi kohtumõistjaks oli Ööpik ja vallavanem 2019-2020 aasta vahetusel, kui kasvataja vaatamata kriitikale tunnustamiseks esitati. Ei maksa märkamata jätta ka valla sotsiaaltöö ja lastekaitsespetsialisti ametikoha tegevust.

Vallavanemaks
Vallavanemaks

… oli Mikk Pikkmets.

Haridust
Haridust

juhtis ikka üks abivallavanem.

Mätsijad...
Mätsijad...

… Janar Sõber. Lõpp-tunnustajad: Pärnumaa Omavalitsuste Liidu hariduskomisjoni esimees on Arno Peksar, kes samal ajal on ka Lääneranna vallavolikogu esimees; Lääneranna vallavalitsus avaldab tänu ning tunnustab tänukirjaga Kaie Raudkivi kestva tulemusliku panustamise eest uue põlvkonna arengusse ja kasvatusse.

Jaa
Jaa

Kas tagaluuk ava eb ka tollele

Kohtumõistmistki...
Kohtumõistmistki...

…on igasugust, nagu ka vanemate patte…

Jaa
Jaa

Milliste vanemate?vallavanemate/külamuttide

wpDiscuz