8

Lugejakiri: südamelt ära

Lääne Elu

info@le.ee

Eesti epeenaiskond Tokyo olümpiamängudel. Foto: Augusto Bizzi / FIE
Eesti epeenaiskond Tokyo olümpiamängudel. Foto: Augusto Bizzi / FIE

Haapsalu on väikelinnana saanud tunda ülemaailmset tähelepanu. Oleme õigustatult selle üle väga uhked. Maailmapildile tõid meid vehklejad. Kogu eesti rahvas oli ekstaasis, oli tõeline pidu, mille sarnast me pole varem kogenud. Rõõm ja pisarad vaheldusid asjaosaliste nägudel – vehklejail, treenereil ja pealtvaatajail.

Ometi jäi miskit kripeldama. Tundes ja teades vehklejate ja nende treenerite ennastohverdavat tööd oma ala tippude vormimisel leian, et mööda mindi väga olulisest tegijast – treener Helen Nelis-Naukasest. Hindame kõrgelt Katrina Lehise ja teiste naiskonnaliikmete treenerite imelisi oskusi ja võimeid viia neiud maailmatasemele. Tuhat tänu neile selle eest!

Kuid oli lausa inetu jätta tähelepanuta Katrina Lehise varasema treeneri töö, mis pani aluse tema edasisele karjäärile.

Meie linnapea oleks pidanud oma sõnavõtus tänama ka Helen Nelis-Naukast.

Kokkuvõttes: vehklemine on Haapsalus saanud aluse Endel Nelise ettevõtmisel. Seda on edasi arendanud tema lapsed Helen ja Peeter. Usun, et ka tänaste kangelaste treenerid ise on tänu võlgu Nelistele.

Endise vehkleja (meistersportlase) ema Ellen-Velaine Jaks

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Epee
Epee

Olen seda meelt, et kõige parem tunnustus sportlase esimesele treenerile on see, kui sportlane teda meenutaks ka hea sõnaga, seda me aga kuulnud pole. Hea, et linn on seda märganud.

Majaomanik
Majaomanik

LE võiks fakte enne kontrollida,kui artikli avaldab.

No näed
No näed

sain ka teada ühe tegija ema nime. Ajaleht on ikkagi infoallikas, tegelikult ka.

Kelina
Kelina

No kui ta oskaks natukenegi käituda nagu täiskasvanud inimesele kohane, siis oleks asjad ikka vâga teisiti.
Selle asja nimi on karma, mida külvad seda lõikad 😏

Meistersportlase isa
Meistersportlase isa

See oleks nagu tellimislugu. Mismoodi veel endisi treenereid tänada. Ajaleht võiks ikka vaadata mida avaldab aga Sukese mahategemiseks oli jälle hea põhjus.

pinn
pinn

Ongi ja ei imestaks kui karnaud selle taga pole.

Abcmas
Abcmas

Tort ja lilled,kui raha ei meeldi!?

Logistik
Logistik

Ei ole ju jäänud tähelepanuta. Linn premeeris neid mõlemaid ju 7500 eurikuga. Peaaegu igas artiklis meenutatakse ka hea sõnaga. Mis veel peab tegema?

wpDiscuz