47

Hinnangud Posti tänava puude tervisele on vastakad 

lma puudeta varasemast hoopis laiemana tunduval Posti tänaval on töömehed nüüdseks üles freesinud ka asfaldi. Foto: Malle-Liisa Raigla

lma puudeta varasemast hoopis laiemana tunduval Posti tänaval on töömehed nüüdseks üles freesinud ka asfaldi. Foto: Malle-Liisa Raigla

Haapsalu Posti tänavalt võeti kahe päevaga maha enam kui sada puud, mille seisukorra kohta lähevad arvamused kahte lehte.

Läänemaa metsaühistu puulangetajate, tee-ehitajate ja linnavalitsuse sõnul olid tänavat ääristanud puud väga kehvas seisus, loodusemees Tarvo Valker aga ütleb, et suurem osa puudest oleks tee-ehituse üle elanud.

Erinevad hinnangud on Posti tänava puudele andnud ka dendroloogid Lembitu Tarang ja Olev Abner. 2008. aastal on Tarang jõudnud järeldusele, et Posti tänava äärne kõrghaljastuse tervislik seisund on halb või kohati väga halb ning ebasobiva hooldamisega on puude väljalangemise protsessi kiirendatud.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vaatasin
Vaatasin

täna neid puid, nad olid noored ja elujõulised. Aru saada pole, mida sellise vandalismiaktiga saavutatakse

Tänavapuude kaitse
Tänavapuude kaitse
Selle aasta suvi on olnud palavaim kui kunagi varem ning see trend maailmas jätkub. Tänavapuud annavad varju nii inimestele kui tänavaäärsetele majadele ning jahutavad tänavapinda. Uued puud saavutavad sama lehestiku alles 50 aasta pärast, kui nad enne temperatuuride tõustes ära ei kuiva. Tänavast saab suviti asfaltkõrb, kus on kuni 10 kraadi kõrgem temperatuur, kui kõrghaljastusega rohealadel. Linnavalitsused on hirmul, et tuleviku inimesed on teadlikumad ja tänavapuude suhtes kaitsvamad ning on asunud massihävitusele.. puid on ju hea lõigata, neil ei ole mingit kaitset. Tulevikus, kui linna puudel on samasugune kaitse nagu vanadel ehitistel, hinnatakse need otsused ümber, kuid neid puid enam… Loe rohkem »
Valker tabab naelapead
Valker tabab naelapead

Kahjuks on tõsi, mis Valker ütleb: ajaliselt on tegu absoluutse fopaaga: vaevalt suudeti end pärast koroona-komplikatsioone jalule ajada, kui vastutajad oma sigatsemiga ettevõtjale uue põõna panid. Ja siis veel ei suvatseta õigeaegselt teavitatagi oma kuldaväärt plaanidest – no kuulge, halloo! kes makse maksma hakkab, kui linnavalitsus ettevõtjad nii külmalt p…e saadab ja põhja laseb – ?

SaeMees
SaeMees

1 sõber mul kommenteeris, kes elab pealinnas Moskva ja nüüd ekskursant siin… 🤪
Etat ne Gapsalu, eta jobannõi pasjoolok… 🤪 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍

ja nii
ja nii

on ta kogu aeg arvanud. Peab ikka aru olema, et võrrelda Moskvat ja Haapsalut. Ja mida ta sinust arvab…?!

Ott
Ott

Kui teeks korraliku 4 rajalise ree

SaeMees
SaeMees

Kunagi oli lugeda, et Urmas on Peterburi ja Haapsalu sõprusklubi asutaja…
Mingid Venelaste talvepražnikud siin toimusid…
Kui nüüd hakata mõtlema… 🤪 😍 😍 😍

Post
Post

Jääb mulje, et Sukles nagu Pavlik Morozov, kui viskus tuleava ette. Kuhu on kadunud volikogu esimees Karilaid? Ei saanud seda tööd ette võtta Sukles & Co, kui volikogu poleks teda selleks volitanud. Vaatasin tagantjärele seda volikogu istungit, kus projekteerija tutvustas Posti tänava projekti. Volikogu liikmete otsustada oli, kas selline projekt tuleb või mitte. Volikogu andis projektile rohelise tule, Karilaid kiitis projekti ja volikogu kohustas linnavalitsust projektiga edasi minema. Milles on nüüd Sukles süü? Pidanuks ta oma tööandjat ignoreerima? Karilaid auuu, ära ole jänes, tule põõsast välja ja ütle ka midagi Suklese kaitseks.

Vanake
Vanake

Samost ja Sildam täna raadios tõsimeeli arutasid, et nemad ei saa aru, miks nii kui tuleb suvi, hakkavad teetööd ja et kuurortlinnas peaks ikka arvestama turistidega. Lisaks muidugi Sukles, kes ei räägi, mida Haapsalus teha kavatsetakse. Kuum ilm on katused puha sassi löönud. Haapsalu justkui lõunamaa kuningriik – talvel peaks kuningas Suklese käsu peale teed ehitama.

just-just
just-just

Ma vist nägin ja kuulsin seda mõne aja eest unes, kuidas sukles rääkis kohalikus lehes, kuidas on mõistlik praegusel keerulisel ajal kõik need vastikud ja tülikad objektid ära remontida- suurem osa üritusi jääb nagunii ära ja remondiks paremat aega ka nagu raske leida…..

Huvitav
Huvitav

Miks keegi tee ehitajatelt midagi ei küsi?
Arvamust või midagi ..
Teeremont ja selle suur vajadus on puude taha ära kadunud

Juurikas
Juurikas

Mis puutub siia tee ehitaja, temal projekt ees ja tema teeb tööd selle järgi. Kui projektis oleks kirjas, et puid tuleb säilitada, siis ta ka need säilitaks, tööd veidi rohkem ja ka tööhind, siis kallim. Nii lihtne kõik ongi. Kui otsida nüüd välja aastate tagused vanad ajalehed, siis minu mäletamist mööda targutati selle üle, miks Posti tänava puudega midagi ette ei võeta, nüüd siis teine äärmus. Kas pole aeg selle vingumise lõpetamiseks, mis tehtud, see tehtud ja nüüd tuleb mõelda, kuidas edasi minna…

tomcat
tomcat

Aga katsu sa majale vundamenti ehitada, kui puud on meeter eemal.

jätaks
jätaks

selle tänava jalakäijatele, külvaks muru kõnniteedele, tänava künnaks üles , külvaks mõne vilja peale, paneks kartuli maha, ilus oleks ju , moon ja rukkilill õitseks viljas, rukkirääk laulaks, lambad ja kitsed jalutaks ringi, õhk oleks puhas, idüll missugune. vaadake vanu pilte posti tänavast.

Mati
Mati

Rahva mälu on kahjuks nii lühike. Valimiste ajaks on see taas unustatud ning jälle 90% elanikest valib Suklest…

Ja tekkinud on nüüd jube palju inimesi, kes on hakanud väga häälekalt kisama, et sellel teemal kõnelemine, rääkimine ja postitamine tuleb ära lõpetada, et “aitab küll juba”. Miks? Miks aitab? Miks mitte rääkida sellest, et linn on rikutud? Vastupidi – üha enam ja enam peaks sellest rääkima, et jumalapärast jääks ka valimiste ajaks meelde, mida Sukles oma linnaga teeb.

Kati
Kati

Linn läheb iga aastaga aina paremaks.

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Tõsi, linn areneb, kuid seda koos riigiga, mitte linnapea eriliste teenete tõttu.

tomcat
tomcat

Mida riik (keskvalitsus) sul Haapsalus arendab? Üleüldse, mis hala see ENSV aegse peatänava järele on?

wpDiscuz