5

Esmaspäeval lehvivad sinimustvalged leinalipuna

Lääne Elu

info@le.ee

Eesti lipp. Foto: Urmas Lauri
Eesti lipp. Foto: Urmas Lauri

Esmaspäeval, 14. juunil on Eestis lipu- ja leinapäev. Eesti lipu heiskavad leinalipuna kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Leinalippe on oodatud heiskama ka kõiki teisi.

Juuniküüditamise 80. aastapäeval asetab president Kersti Kaljulaid pärja küüditamisohvrite mälestuseks Eesti kommunismiohvrite memoriaalis, toimub mälestuskontsert ja -tseremoonia. Vabaduse väljakule on püstiitatud installatsioon.

Ööl vastu 14. juunit 1941 toimus Eestis massiküüditamine, mille käigus viisid Nõukogude Liidu repressiivorganid Siberisse hinnanguliselt 10 000 inimest. Nälja ja kurnatuse tagajärjel hukkus või tapeti umbes 6000 last, naist ja meest. Leinapäeval mälestatakse kõiki repressioonide ohvreid.

Leinalipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse kell kümme õhtul. Leinalipp heisatakse masti nõnda, et lipu alumine äär asub masti keskel.

Lipuvardaga leinalipu heiskamiseks kinnitatakse lipuvarda ülemisse otsa 50 mm laiune must lint, mille mõlemad otsad ulatuvad lipu pikkust pidi kuni lipukanga lehviva servani (leinalint on umbes 330 cm pikk).

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
midagi
midagi

pole muutunud- suured ja lõhmused suutsid Läänemaa maha müüa ja esialgu õnneks läänlased ainult Kasari jõe taha küüditada.

Majaomanik
Majaomanik

Süüdi vähemalt moraalselt.Hitleri sugulased näiteks,kes USA elavad uute nimedega ja hoiavad igasugusest suhtlemisest avalikkusega.Meil aga ühe Eesti maha müünud tegelaste tütar on vaata,et rahvuskangelane.

nad
nad

olid agarad pioneerid, komsomolkused ja parteilased

need
need

tapetute maad ja majad ja muu vara on ju nüüd kellegi heategija kasutuses ja nõukaaja parteinomenklatuuri lapsed elasid külluses, said hea hariduse ja kõrged ametid

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Kas lapsed on oma vanemate sigadustes süüdi?

wpDiscuz