Kullamaa Maijooksu võitis Riho Kirsipuu

Kullamaa 32. maijooksust võttis täna osa 162 jooksu- ja kõnnihuvilist. 10 km pikkuse põhidistantsi võitis Sparta SS värvides võistelnud Riho Kirsipuu, teise koha sai Argo Jõesoo, kolmandaks tuli Kaupo Uuetoa KS Jooksupartnerist.

22- kuni 40aastaste meeste 10 km jooksu võitnud Riho Kirsipuu sai ajaks 33:51,0, teisena finišijoone ületanud Argo Jõesoo kaotas võitjale ligemale kahe minutiga, tema aeg oli 35:46,1. Selles vanuserühmas lõpetas jooksu 20 sportlast.

Üle 40aastaste meeste hulgas oli kiireim Ilmar Koolmeister ajaga 42:39,1. Jooksu lõpetas kaheksa meest.

Kuni 21aastaste meeste hulgas oli kiireim tallinlane Georg Ott ajaga 36:22,6. Noormehi oli rajal kokku kuus.

22- kuni 35aastastest naistest tuli võitjaks Kaia Lepik (39:16,4), teise koha sai Katrin Lehtpuu (44:43,1) ja kolmanda koha sai Dina Timofejeva (46:14,8). Raja läbis tosin naist.

Üle 35aastastest naistest oli kiireim Triin Peterson (45:48,7). Selles vanuserühmas läbis raja kuus naist.

Kuni 21aastasi naisi läbis raja kolm, kiireim oli haapsallanna Martina Muld ajaga 56:55,3.

10 km pikkusel kepikõnnirajal oli kiireim Mikk Lõhmus ajaga 1:03:12,8. 50 minutit hiljem ületasid finišijoone Kaide Rumask, Valentin Rumask ja Angelika Gergalo, kes kõik said ajaks 1:53:57,0. Võistlusraja läbis üheksa kõndijat.

Lastele korraldati lühimaaajookse.

750 m pikkusel rajal oli 11-14aastaste tüdrukute hulgas kiireim Kertu Kärp (Lääneranna Spordikool), sama vanadest poistest oli kiireim Kevin Matteus Kullamaa spordiklubist.

7-10aastased lapsed jooksid 500 meetrit. Poistest oli kiireim Kenert Rehkalt Risti põhikoolist, tüdrukutest võitis Kiara Sööt (SK Augur).

4-6aastased võtsid mõõtu 250 meetri pikkusel rajal. Poistest oli väledaim Kaarel Tšekenjuk Lihula lasteaiast, tüdrukutest aga Kimbra Sööt (SK Augur).

Päris pisikesed, kuni 3aastased lapsed jooksid 60 meetrit. Tüdrukutest oli väledaim Ingrid Katriin Uustalu, poistest Kigor Sööt (SK Augur).