Tänasest saab tasulist koroonatesti anda kurguloputusveest

Koroonatestimine. Foto: Malle-Liisa Raigla
Koroonatestimine. Foto: Malle-Liisa Raigla

3. maist laiendab Synlab oma tasulistes koroonatestimise punktides kurguloputusproovi andmise võimalust ka täiskasvanutele. Eesmärk on muuta testimine mugavamaks. Laboris protsess ei muutu – kurguloputusvedelikust määratakse koroonaviiruse RNA täpselt samal PCR meetodil nagu ka ninaneelust võetava proovimaterjali puhul.

Kurguloputusvedelikust proovi saavad nüüd kõik soovijad anda Synlabi viies tasulises koroonatestimise punktis üle Eesti: Talinnas Töökoja 1, Tartus Teguri 37B, Pärnus Suur-Sepa 14, Narvas Kangelaste prospekt 2 ja Jõhvis Jaama 34.

Testimisele saabudes antakse inimesele valida, kas ta soovib proovi anda tavapäraselt ninaneelust või kurguloputusvedelikust. Avaliku testimise punktides, kus testitakse sümptomaatilisi ja haiguskahtlusega patsiente, jääb täiskasvanutel proovivõtumeetodina kasutusele WHO esmase soovitusena ninaneelust antav proov.

Et kurguloputusvedeliku proov oleks korrektselt kogutud, saab seda anda vaid testimispunktis meediku juhendamisel. Proovi andmiseks saab patsient 10 milliliitrit füsioloogilist soolalahust, mida peab kurgus kuristama (oluline on vahet teha, et see ei ole suuloputusvedelik). Proov analüüsitakse SYNLABi Tallinna laboris PCR meetodil ja tulemused saab nii nagu ninaneelutesti puhul 24 tunni jooksul.

Testi hind jääb samaks ehk 58 €. Samuti väljastatakse kurguloputusvedelikust antud proovi puhul reisimiseks vajalik sertifikaat. Selle saab tasuta alla laadida TESTI rakendusest või minu.synlab.ee portaalist.

„Alustasime veebruaris kurguloputusvedelikuga testimist kuni 18-aastase vanusegrupis. Teenus on laste ja vanemate poolt hästi vastu võetud, nüüdseks oleme teinud vajalikud tehnilised arendused ja saame teenust pakkuda Synlabi tasulistes punktides ka täiskasvanutele,” ütles Synlab Eesti teenuste juht Karin Kallikorm.

Kallikorm soovitab ettevalmistamiseks kuristamise 10 sekundi jooksul eelnevalt kodus kraaniveega läbi proovida, nii sujub testimine kiiremini. Kurguloputusvedelikust proovi andmist juhendav video on leitav SIIT.

Inimesed, kes eelistavad PCR testi kurguloputusvedelikust, saavad aja panna SYNLABi tasulisse testimispunkti minu.synlab.ee kaudu.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
10 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Hea Okkupant
2 aastat tagasi

Milleks on vaja test, kui inimene on terve? Et nakatuda?
Minu arust otsitakse uus viirus korona-idiootsus

Pook
2 aastat tagasi
Reply to  Hea Okkupant

Meie poisid juba selle jamaga kaasa ei lähe nii naljalt ikka .

Enn
2 aastat tagasi

kas seda loputamise proovi arvestatakse ka piiriületusel või vaja selleks ikka see PCR

Hmm
2 aastat tagasi
Reply to  Enn

Aga mis sa arvad, miks peaks inimene synlabis tasulise testi tegema, kui tasuta saab ka?

Ei tea
2 aastat tagasi

tsirkus rsk. Inimene peab mingi laborist pääsenud viiruse testimise ka veel ise kinni maksma.

olid kohal
2 aastat tagasi
Reply to  Ei tea

ja kas tuli laborist?

Ei tea
2 aastat tagasi
Reply to  olid kohal

Niisama tekkis või? Täitsa tühja koha pealt? Või te olete selle nahkhiire muniasjutu usku?

Para Doks
2 aastat tagasi
Reply to  Ei tea

Inimene liigina ei olegi kuigi arukas olend. Liigikaaslaste hävitamiseks väljatöötatud massihävitusrelvade arsenal on üüratu. Üks putku pääsenud laboriviirus on selle kõrval köki-möki.

Hmm
2 aastat tagasi
Reply to  Para Doks

Kus ta on siis köki möki on? Terve maailm lukus, kuskile minna ei saa, mingi tobe mask surutakse peale. Siis veel meelitavad vastumürgiga, mis Taani terviseameti sõnul tapab rohkem, kui see viirus

Pook
2 aastat tagasi
Reply to  Hmm

No kui keski veel pole aru saanud , siis räägiksin lähemalt – see ju suurem penskarite koondamine ……..