13

Lapsed pääsevad lõpuks kooli

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Haapsalu põhikooli 1. ja 3. klassi õpilased Maria (vasakul) ja Robin Reimer ootavad kooliminekut pikisilmi. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu põhikooli 1. ja 3. klassi õpilased Maria (vasakul) ja Robin Reimer ootavad kooliminekut pikisilmi. Foto: Arvo Tarmula

Kümneaastane Robin Reimer ootab suure elevusega esmaspäeva, et lõpuks ometi sõpradega kokku saada ja neile üle hulga aja tere öelda.

Haapsalu põhikooli 3. klassi õpilane Robin Reimer on üks üle 800st Läänemaa 1.–4. klassi lapsest, kes 3. maist tagasi koolipinki pääsevad.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Talumees
Talumees

Surmast tugevamad

kummaline maailm
kummaline maailm

“pääsevad kooli”???
Lapsepõlves oli kool viimane koht, kuhu minna tahtsin.

Arvos
Arvos

Ning numbrid pääsevad jälle kõrgustesse. Weldone!

juss
juss

Pead silmas soomlaste Weldone OY- d?

Linlane
Linlane
Täpsustuseks niipalju, et kooli pääsevad 1-4 klassi lapsed. Põhikooli 6-8 ja enamus gümnasiste, endiselt kodused. Lisaks on valitsuse palve lasteaialapsi aeda viia äärmisel vajadusel, et ei tekiks nakkuse koldeid. Kas põhikooli esimeses kooliastmes on kollete tekkimise tõenäosus väiksem? Abiturientide jaoks tähendab praegune kontakti lubamine niikuinii ainult eksamieelseid konsultatsioone. Mis punnitamine see on? Pigem suudan ära õpetada algklassi lapse, kui põhikooli õpilasele loodus-reaal ained.Lünk, mis tekib, saab olema väga suur. Lapsevanemana puudub mul pedagoogiline ettevalmistus ja metoodika, et õppetööd läbi viia. Ja tunnen, et puudub ka igasugune toetus. Ma isegi ei tea, kust see toetus tulema peaks, mida justkui kuskilt ootan…… Loe rohkem »
Aasta ema
Aasta ema

Aasta ema eeskuju kindlasti aitab. 😉 Meil ju nendel rasketel aastatel on komisjon valinud välja just need emad, kes annavad eeskuju, kuidas keerulisel koroona ajal kodus laste ja endaga hakkama saada. Või õigemini see oli üks suur reklaam, miks kellegi ema võiks esile tuua. Kui palju kedagi valitu kõnetab või toetab või eeskuju annab, juba otsustab igaüks ise.

Kumb on tähtsam,
Kumb on tähtsam,

kas tekib lünk või viirusenäitajad kerkivad uuesti? Kas lünk õpilastel vöi paljudele haigus või isegi surm?

Lünk on
Lünk on

nii kui nii juba tekkinud. Kõigepealt peavad näitajad alla minema ja alles siis kooli. Väga lihtne. Tähtsam on see, et tervet suve selle kiirustamisega ära ei rikuks. See laps, kes tahab õppida, see õpib igas olukorras. Need, kes ei õpi, need ei hakkagi õppima. On vaid kohustus kohal käija.

Linlane
Linlane

Kui te arvate, et pressin lapsi kooli, siis lugege minu mõtted veelkord läbi, palun.
Ja ärge arvake, et koroonast tingitud haigus ja surmad mind ei kõiguta! Viimasega oli hiljuti lausa kokkupuude!

K.s
K.s

Äkki päiksetõusuvalitsus aitab??? Ahhaa-haa, ahahaa(naer saalis)…

keelata ei saa
keelata ei saa

istu tühjas saalis ja muudkui naera üksi.

Mask
Mask

Tõesti päris tobe arvamus, et valitsus peab kedagi suutma tervena hoida. Ikka ise tuleb ka vaeva näha.

Arvos
Arvos

Valitsus soodustab koolide avamisega.

wpDiscuz