8

Aasta õpetajaks kandideerib 44 läänlast

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Haapsalu algkooli õpilased pääsevad peagi tagasi oma majja. Arvo Tarmula
Haapsalu algkooli õpilased. Foto: Arvo Tarmula

Aasta õpetaja 2021 konkursil kandideerib 13 kategoorias 44 Läänemaa koolmeistrit.

Enim kandidaate on aasta klassiõpetaja ja põhikooli aineõpetaja kategoorias: mõlemas kaheksa. Aasta lasteaiaõpetajaks kandideerijaid on kuus. Aasta koolijuhi ja aasta õppejõu kandidaate on mõlemaid üks. Üks on ka elutööpreemia kandidaate.

Kokku esitati aasta õpetaja konkursile 1500 nime, enim Tallinnast ja Tartust: Tallinnas 494 ja Tartust 161. „Järgnesid Harjumaa (127), Ida-Virumaa (105) ja Pärnu saja kandidaadiga,” ütles haridus- ja teadusministeeriumi konsultant Aivi Jürgenson. Elutööpreemiale kandideerib Eestis 49 koolmeistrit, sh üks läänlane.

Kõigi esitatute seast valitakse välja kõikide kategooriate nominendid ja laureaadid. Aastapreemia suurus on 10 000 eurot ja elutööpreemia 65 000 eurot.

Võitjad selguvad 2. oktoobril Ugala teatrimajas õpetajate galal, mille kannab üle Eesti televisioon. Konkursi korraldavad haridus- ja teadusministeerium ning haridustöötajate liit.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Eemalt
Eemalt

Kes see õnnetu siis nüüd kohalikku häbiposti üles pannakse? Kommentaatorid juba ihuvad näppe…

Huvitav
Huvitav

Mis on selle asja mõte?? Kas teised õpetajad ei ole tublid? Mina arvan, et kõik õpetajad teevad tööd andes endast parima.

Sõna on VABA
Sõna on VABA

Aasta ema artiklil pandi kommenteerimine kinni, sest meil ei ole sõnavabadust.

EL toimetus on unustanud meie kalli presidendi käsu: SÕNA ON VABA

Nii on
Nii on

Emaroll on tohutu tähendusega ja kellegi aasta emaks valimine puudutab ikka väga paljusid. Seda näitas ka tagasiside. Aasta ema valimine ei ole lihtsalt mingi üritus, kus komisjon oma tutvusringkonnas kellelegi tiitli külge riputab. Mind küll huvitab, kes olid teised kandidaadid. Las Läänemaa elanik valib ise oma maakonna aasta ema.

Ülim künism
Ülim künism

See mulle juba meeldib! … mina sain suure kondi Aasta Koeraks valimise puhul, auh!

nagu vallatud kurvid
nagu vallatud kurvid

“Miks nad nii hirmsasti kandideerivad?” – “Esimene saab ju auhinna.” – “Selge, materiaalne huvi. Aga need teised?”

Maakas
Maakas

Ega inimesed ise ei kandideeri, neid esitatakse… Õpetaja saab sellest teada alles valituks osutudes…

wpDiscuz