0

Gümnaasiumide lõpueksamid pole erandina kooli lõpetamise tingimuseks

Avatar

BNS

Fotol möödunud aasta Noarootsi gümnaasiumi abituriendid enne eesti keele eksamit. Foto: Lemmi Kann

Valitsus kiitis heaks ettepaneku, mille kohaselt ei ole tänavu erandkorras lõpueksamid gümnaasiumi lõpetamise tingimuseks juhul, kui piirangute tõttu pole eksamite korraldamine mõistlik.

Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise seaduse eelnõu, muudatuste kohaselt ei ole tänavu erandkorras gümnaasiumis lõpueksamid lõpetamise tingimuseks juhul, kui valitsuse kehtestatud liikumisvabaduse piirangute tõttu ei ole lõpueksamite korraldamine mõistliku aja jooksul võimalik.

Valitsuse pressiesindaja teatel loob eelnõu ka võimaluse vastavalt vajadusel eksamite toimumist edasi lükata ja näha ette täiendavaid eksamiaegu.

Haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna täpsustusel kaalutakse märtsi lõpus ja aprilli esimeses pooles toimuvate eksamite edasi lükkamist aprilli lõppu või mai algusesse.

Muudatus on vajalik tulenevalt COVID-19 epideemiast tingitud olukorrast.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz