Ööpäevaga lisandus 664 koroonapositiivset, neist üks Läänemaale. Täiendatud 15.25

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Avalik koroonaviiruse testimispunkt. Foto: Malle-Liisa Raigla
Avalik koroonaviiruse testimispunkt. Foto: Malle-Liisa Raigla

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5824 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 664 ehk 11,4 protsenti testide koguarvust ning suri viis nakatunut.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 369 inimesel. 277 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 132, Tartumaale 41, Pärnumaale 34, Võrumaale 15, Järvamaale 12 ja Lääne-Virumaale 11 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Saaremaale lisandus üheksa, Raplamaale kaheksa ning Hiiu- ja Põlvamaale kuus uut positiivset testi tulemust.

Jõgevamaale lisandus kolm uut nakatunut, Valga- ja Viljandimaale kaks ning Läänemaale üks. 13 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 545,91 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 9,9 protsenti.

Terviseameti jälgimisel on üle 29 000 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 19 000 inimese, kellest 4094 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5900 inimese, kellest nakatunud on 1581.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2400 inimese, kellest 604 on nakatunud.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1700 inimese, kellest 398 on nakatunud.

Haiglas viibib 371 koroonaviirusega nakatunut, ööpäeva jooksul suri viis viirusega nakatunud inimest

23. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 371 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 18 patsienti. Koju saadeti 26 inimest, kaks inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ning viis inimest teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 47.

Ööpäeva jooksul suri viis koroonaviirusega nakatunud inimest – 61-aastane mees, 77-aastane mees, 80-aastane naine, 81-aastane mees ja 86-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 192 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1203 COVID-19 haigusjuhtumit 1179 inimesega.

Vähendame kontaktide arvu, katkestame nakkusahelad

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peab jõule ja aastavahetust tähistama tänavu ohutult – tähista jõule vaid lähimate pereliikmetega. Enne lähedastega kohtumist veendu, et kõik on terved. Jõule tähistades hoia mõõdukat distantsi ka pereliikmetega.

Haigusel on peiteaeg, seega vähenda igasuguseid lähikontakte juba praegu, et vältida võimalikku nakatumist – selleks, et saaksid jõuludel olla koos perega. Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi.

Eelista sisetingimustele vabas õhus aega veetmist.

Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi. Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid.

Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid. Jõuluostude tegemisel ajasta need aegadel, mil kauplustes on vähem rahvast. Kontaktivabalt saab oste teha internetis.

Kutsume üles hoiduma talvevaheajal välismaale reisimisest. Välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi lükata.

Kui sa oled nakatunud või lähikontaktne, siis püsi kodus. Isegi kui sa pole terviseametilt teavitust veel saanud.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments