15

Haapsalu naiselt peteti välja 4000 eurot

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee


Lääne prefektuuri teatel sai politsei 22. detsembril teate, et Haapsalus elavale 51-aastasele naisele helistas end pangatöötajana tutvustanud vene keelt kõnelev naine ja pettis ohvrilt välja suure summa raha.

Helistaja veenis 51-aastast naise väidetava kelmuse vältimiseks sisestama Smart-ID isikutuvastamise koodid, misjärel naise pangakontolt kanti tema nõusolekuta võõrale pangakontole raha. Kahju suurus on ligi 4000 eurot.

Lääne ringkonnaprokuratuur alustas kriminaalmenetluse.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
vanaema
vanaema

Sa püha müristus. Kus maa all on see inimene elanud ,kõik meedia on täis hoiatusi ja artikleid kuidas jälle kuskil keegi on nii lihtsameelne ,st mitte öelda rumal ja rahast sama ,,skeemi ,,järgi tuhandetest ilma. Ju on siis nii rikkad, et pangakontol raha hunnikutes,No öelda mingile täiesti võõrale oma pin koode ,smart id andmeid ,kus on arunatuke.

äpu
äpu

võimalik ainult Haapsalus ……

no viimased
no viimased

kuud tassivad miljonid lihtsameelsed vabatahtlikult oma raha õhumüüjatele ja ei mingit kelmust, anna pappi ja oota oma paradiisi järjekorras taevasse pääsemist

Valdo
Valdo

Jube targad siin. Kahju on tekkinud ja julgen arvata, et 4000€ õppetund jääb viimaseks selle naise elus. Ise sain sellel suvel oma neti postkasti liba arve ja pidevalt laekub teateid, kus ma peaksin kontrollima oma isikuandmeid. Õnneks olen suutnud kiusatusetele vastu panna. Olen ka kirjad edasi saatnud politseile ja ei ole mingit tagasisidet. Kinnitan endale, et politseis on muud tegemist. Viimasel ajal pelgan väljastada oma andmeid neti teel, sest olen saanud tagasisidet oma andmete väärkasutuse kohta.
Soovin inimestele kauneid jõule ja kainet mõistust, t. Valdo.

viloloog
viloloog

Ära tee ennast nii tähtsaks ja ilusaid pühi ka sulle!

ärnile
ärnile

inimesi on erinevaid. Kes õnneliku , kes kurva saatusega. Ei ole ilus inimest sedasi lolliks nimetada…..

Ärni
Ärni

Lollidelt tulebki raha ärs võtta

lõoke kristjan
lõoke kristjan

nüüd hakkamegi varsti sinult võtma ……

Ei saa aru,kus see inimene küll elanud on?
Ei saa aru,kus see inimene küll elanud on?

51 aastane on ju noor ja kaasaegne. Loeb interneti kus ju sellised hoiatused pettustest ülesse riputatud juba 10 aastat.

Vanamoodne
Vanamoodne

Venelased ei loe eestikeelset internetti. Putini telekanalid Eesti aladel aga petukõnede eest ei hoiata. Eestlastele, kellele võõralt numbrilt venekeelne kõne tehakse, soovitan tungivalt toru kohe käest visata (tavalised telefonitsi müüjad pole kunagi vene keeles alustanud). Ärge olge uudishimulikud ega naiivsed, et viisakalt kuulama jääte ja kaasa mõtlete. See ongi päti võti te sissemässimiseks. Mulle helistas meeshääl 2019 suvel. Venelane oli ülbuseni pealetükkiv, tundub, et püüdis teadlikult ‘mustlast teha’. Pärast teist kõnet guugeldasin ta numbrit. Selgus, et teisedki olid selle kui väljapressija oma üles märkinud.

ja nüüd
ja nüüd

loomulikult kaitseb suli panga saladus

Läänlane
Läänlane

Huvitav kuidas teadis see ,,pangatöötaja´´ et naisel selline raha arvel on.

äpu
äpu

oled , igal endast lugupidaval inimesel on pangas nelja kohaline rahanumber ……

Majaomanik
Majaomanik

Kahju muidugi. Tuleb meelde ütlus kirikus peksa saamisest…

äpu
äpu

eks varsti saad küll

wpDiscuz