87

Esmaspäevast tuleb poes ja kultuurimajas maski kanda

Haapsalu kultuurikeskuse peaadministraatori Triin Jugapuu sõnul tuleb teatrisaali sisenedes panna maks ette, kuigi saalid on pooltühjad. Foto Arvo Tarmula

Esmaspäevast tuleb avalikes kohtades, näiteks ühistranspordis ja kaubanduskeskustes, kanda maski ning poes peab taas hakkama hoidma kahemeetrist vahet.

Haapsalu tarbijate ühistu esimees Raimond Lunev ütles, et Coop on täis silte, mis paluvad külastajatel maski kanda. Lunevi sõnul jälgib maskikandmist poes töötav turvafirma, kes vajadusel tuletab meelde, et maskikandmine on tungivalt soovituslik. Kedagi poest ära ei saadeta. „Valitsus on ka öelnud, et kedagi maski puudumise tõttu bussist või rongist välja ei tohi saata, vaid tuleb meelde tuletada ja öelda, kus need müügil on,” ütles Lunev.

Lunevi sõnul praegu poes maskipuudust ei ole – müügil on nii kõige tavalisemaid kirurgilisi kui ka edevaid korduvkasutatavaid maske. Tema sõnul praegu tormi maskide peale ei joosta. „Inimestel on ka koju juba varud tekkinud,” ütles Lunev.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Postimees
Postimees

Eesti Riik pannakse kohe lukku…
Vaadake ETV saadet hetkel dr. Talvinguga…

ei tea
ei tea

missiis!?

Postimees
Postimees

Türa küll lambapead.
Kas on lihtsam maske kanda või voolikute küljes tõmmelda agooniakrampides???

Postimees
Postimees

Maski kandmine on KOHUSTUSLIK
Miks seda käsku eiratakse???

Agu
Agu

joo vähem

kodanik
kodanik

Esiteks maskid peavad odavad olla või valitsus kompenseerib? Teisesks,kes raavib peale seda,kui maski terve päev kandmiseks rikkub tervis?Sest süüsihappe mida inimine hingab välja ja kohe hingab tagasi väga ohtlik,kus mõistus on?

Agu
Agu

aa sa ära hinga tagasi kohe siis!

Postimees
Postimees

Uus ja saatuslik päev inimkonna ajaloos on jälle alanud…
Ilma kaitsemaskita liikujad…. 🤪

Hmm
Hmm

Missiis? Kanna maski siis, kui meeldib.

Postimees
Postimees

Loodame, et Terviseameti jutt võimalikult paljudele kohale jõuab, muidu peab sekkuma sõjavägi ja kehtestatakse komandanditund…
Kas tõesti tahame seda…???

jjj
jjj

nonii, talvekummid all tänasest! Talv võib nüüd tulla.

Valdo
Valdo

Nüüd tekkib küsimus, millise seaduse alusel seda nõutakse. Minu mäletamist mööda oli see soovituslik. Mina näen siin hoopis inimeste põhiõiguste rikkumist, sest sellist seadust ei ole kehtestatud. Need kes sügavalt on mures oma tervise pärast võivad seda teha. Toon näite, mida maski kandmine teeb, Pika aegne maski kandmine jätab organismi hapniku vaegusesse, milles tulenevalt tekkivad inimestel peavalud jm. tervisehädad. Lugupeetud inimesed, kutsun teid ülesse säilitama kainet mõistust ja tahtmatusest rikkuda tervist. Olen seda meelt, et kui inimene ise ennast ei hoia, siis ei tee seda ka mask.

Postimees
Postimees

Valdo…
Ega Sa sünnitusel hapnikuvaegusesse ei jäenud ise?

Valdo
Valdo

Lugupeetud nn. Postimees, näen, et oled spets nii mõnegi elualal ja austan sinu arvamust. Soovin Sinule mõnusat maski kandmist.
Päikest sulle.

nojah
nojah

Kohtusse saab anda, aga kohtuprotsessid on pikad ja kulukad. Nii tehtigi teerulliga lihtsalt ära jällegi, et mats nagunii kohtusse ei anna ja las kommentaariumis kirub, kui tahab.

Luisa
Luisa

kui kogu Eesti rahvas kannaks nt 3 nädalat kõik maske, oleks viirus seljatatud.

Kodanik
Kodanik

Kanname 3 nädalat maske ja siis lähme rõõmsalt soojamaa reisile ja toome viiruse jälle sisse.

Agu
Agu

kui see nii lihtne oleks, siis seda tehtaks ka ja poleks mingit haigust, mask pole mingi imesuperrelv selle vastu ju.

Enriko
Enriko
Hiinas muide polevatki enam koroonat, elu kulgeb jälle tavarütmis (kui veenaks, otsiksin lingi, kaudselt peaks veenma Hiina majanduse kasv ilma koroonaleviku kasvuta). Aga see eeldaski riigi poolt konkreetsust ja rahva käitumise ühtsust. Euroopa laialuvalguv ‘arvamuste paljusus’ jätab haiguse vinduma, lastes riike balanseerida suviste lõbustuste ja talviste med. süsteemi ülekoormamise vahel. Aga no seda ma ei tea, kas rumalat ja lõbujanulist rahvast peakski vägisi covid-19-st päästma hakkama. Minge ikka kõrtsi puntratantsu tegema ja tribüünile pasunat puhuma, kui see on elu suurim püsiväärtus. Keegi ikka ellu jääb, isegi kui haiglad üle koormuvad ja 100% nakatumisnäitaja tõttu igasse turvusringi ka letaalse lõpuga koroonaohver… Loe rohkem »
Kodanik
Kodanik

Hiinas on koroona ära aja pada. Novembris tänasega kokku 384 koroonat.

ahsoo
ahsoo

Põhja Koreas pole muide covidit olnudki ja neil on ka vaktsiin olemas, mis kõikide viiruste vastu on. Ning Hiinas miski miljardi inimese kanti ja kõik eranditult kannavad maski, viirus on seljatatud, Huawei ei spoineeri ja kõik on hästi. Vaat kus maailmas on ikka eekujulikke kohti elamiseks.

Kodanik
Kodanik

Arvad ka et Põhja Korea ütleb et nad koroonas 😁

Elli
Elli

Miks siis Coopi juhtkond ise maski ei kanna??? Tänagi olid kontori tegelane ilma maskita poes.

tungivalt soovituslik
tungivalt soovituslik

Maski kandmine on tungivalt soovituslik, aga Kedagi poest ära ei saadeta. „Valitsus on ka öelnud, et kedagi maski puudumise tõttu bussist või rongist välja ei tohi saata, vaid tuleb meelde tuletada ja öelda, kus need müügil on,” ütles Lunev. Ütle sa nüüd.. Valik on sinu nagu öeldakse. Mina lasin jope peale kleepsu panna- olen astmaatik.

eem
eem

kuskohast neid kleepse saab? Paneks ka omale ja tuttavatele annaks.

wpDiscuz