3

Haapsalu tahab Paralepa metsa kaitseala poole suuremaks

Lageraie Paralepa metsas. Lemmi Kann

Lageraie Paralepa metsas. Lemmi Kann

Haapsalu aselinnapea Helen Rammu soovib, et Paralepa mets oleks tervenisti kaitse all, keskkonnaamet soovib metsa riikliku kaitse alt välja arvata.

Praegu on riikliku kaitse all vaid Paralepa kergliiklusteest mere poole jääv mets.

Rammu nägemuses on Paralepa mets ühtlasi nii kaitsealune mets kui ka puhkemets, sarnane Nõva olukorraga – on puhkealasid ja piirangualasid. Kui praegu on metsas kaitse all 150 hektarit puistut, siis Rammu nägemuses on mets 300hektariline maastikukaitseala.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
K.S
K.S

Huvitaval kombel on seesama linnavalitsus kes kesklinnas lageraiet tahab teha kaitsmas Paralepa metsa…Kas siin võib näha seoseid Spa omanikega kes äkki ei tahagi et aknast paistavad ainult betoon ja raiesmikud???

Enriko
Enriko

Selles punktis on linnavalitsuse tegevus väga tänuväärne. Mitte et küsimus oleks, kas Paralepas tohib siit-sealt mõne puu võtta või tormimurdu koristada, vaid just häbematute lageraiete ärahoidmises. Et ei tekiks eriline kontrast raudteetammist ühele ja teisele poole jääva maastiku vahel – et näete, seal on barbarite ‘mets’ (kuumaastik), seal aga nö. valgete inimeste oma.

igatahes
igatahes

linna kopsud peaks säiluma, rahva tervis on tähtsam kui kellegi ärihuvid

wpDiscuz