14

Hundid lõpetasid Piirsalu loomaarsti lambapidamise

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

„Vireen tuleb kolmapäeval, senikaua pean neid seal hoidma,” ütles Ann Mari Anupõld. Foto: Urmas Lauri

Ööl vastu pühapäeva murdsid hundid keset Piirsalu küla lagedal karjamaal 14 lammast, eluga pääses vaid üks jalast viga saanud tall.

„Puhas vuuk! Põhimõtteliselt kogu minu kari – uted ja selle aasta talled – olid seal,” ütles Piirsalu loomaarst Ann Mari Anupõld.

Jahimehed arvavad, et tegemist oli hundipesakonna koolipäevaga – noorloomadele õpetati murdmist.

„Me arvame küll, et kutsikad õppisid. Lambalaiba

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Muidugi
Muidugi

tuleb lambad ööseks lauta panna. Omaniku hooletus! Mis siin hunte süüdistada, kui ei viitsi oma loomade eest hoolitseda!

Krahvinna
Krahvinna

Hea peremees ajab lambad ööseks lauta.

kodanik
kodanik

Mille eest te talle miinuseid laote? Lambad on 24/7 õues mingi traat ainult ümber. Sellistelt tuleks loomapidamise õigus ära võtta.

Lammas
Lammas

Kurb lugu küll- kaastunne omastele! Ja kahjuks läheb asi aina hullemaks,sest ilma lumeta hundijahti pidada ei saa. Ning lubasid antakse suure lunimise peale mõni üksik.

No mis
No mis

väga hea, et ei anta lubasid. Saaks ainult loomi tappa!

no mis siis
no mis siis

saigi juba tappa

Pets
Pets

Kes on omaksed teised lambad või?

vanaema
vanaema

Kas tõesti ei ole ühtegi võimalust lambaid kuhugi maja ligi aedikusse ööseks sättida kui on teada , et hundikutsikate jahiõppe periood on ju igal aastal umbes ühel-samal ajal. Mida siis loota võis kui koera karjas pole ja talledega lambad saadaval . Nii võib mõelda, et oligi nagu pidusöök murdjatele jäetud.Kahju.

N60
N60

kahjuks murravad ka elumaja juures. Meil käis kutsikaid harimas mõned aastad tagasi – 5 surnut mõned äranäritud, kellel tuli hädatapp teha, poolel karjal veel kõrid ja kintsud verised. Lambad olid elumajast 50 meetri kaugusel.

Palgi...Silva
Palgi...Silva

Lambad võiks õöseks lauta ajada vanasti olid tädil lambad ikka laudas öösiti ..Mina olen huntide poolt …Ja minu arust pole ūldse õige et lambad elavad karjamaal ei ulualust ega midagi .

mutter
mutter

No huntide poolt olla ei ole küll õige ega arukas ammugi mitte. Hunt otsigu metsast jahti pidades ikka metsloomi.Aga ,samas ega ta loll pole, kui lambakari pundis ja vaeva vähe ,et praad maha murda.Ikka inimene ise peab oma loomad maja poole ulualla panema ja iga loomapidaja teab ,et on sügiseti üks periood, kus huntidel käib kõva murdmiskoolitus.

raivo2010
raivo2010

kus su tädi elas kas lasnamäel

No mis
No mis

mis küsimus see selline on? Ise ka said aru?

Palgi...Silva
Palgi...Silva

Tädi elas Põlvamaal Verioral

wpDiscuz