Töötukassa kahtlustab rühma töötasu hüvitise väljapetmise katsetes

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Kahtlustuse kohaselt on kuritegelik rühmitus erinevate ettevõtete alt proovinud saada korduvalt oma fiktiivsetele tööajatele töötasu hüvitist. Tööle on vormistatud inimesi, kelle andmed on kahtlustuse kohaselt mõnel juhul ka inimeste käest ostetud.

Töötukassale on laekunud ka vihjeid, kirjeldatakse raha lubamist selle eest, et võimaldatakse kasutada oma isikuandmeid töötasu hüvitise taotlemiseks läbi ettevõtte, kus tegelikult konkreetsed inimesed pole töötanud.

Summa, mida on üritatud erinevate taotluste kaudu välja petta on hinnanguliselt 100 000 eurot. Töötukassa pole raha välja maksnud. Kogutud tõendid sellise tegevuse kohta esitas töötukassa eile pärastlõunal Põhja Ringkonnaprokuratuurile.

Töötukassa tuletab inimestele meelde, et isikuandmeid ei tohi teistega jagada.

Kokku on tänase seisuga töötukassa töötasu hüvitist välja makstud ligi 229 miljonit eurot. Hüvitist on saanud 136 000 inimest. Kõik taotlused läbivad ka järelkontrolli.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Tont
3 aastat tagasi

See raha tuleb kindlasti petistel tagasi nõuda ! Lisaks suur trahv ja kolm klistiiri nädala jooksul.

Tont
3 aastat tagasi
Reply to  Tont

Vabandust-kirjaviga.See raha tuleb petistelt tagasi nõuda.