12

Ekspress: hüljatud Jehoova tunnistajate moodi

Tänases Eesti Ekspressis räägib Haapsalust pärit Margus Nee, kuidas ta pärast ränka võitlust depressiooniga Jehoova tunnistajate kogudusest välja astus, kuid kaotas seetõttu oma perekonna.

„Ma ei soovi kellelegi sellist elu, nagu minul oli,” ütles Margus Ekspressile. Tänavu vabariigi aastapäevast Margus oma suurde, viielapselisse perekonda enam ei kuulu. Ta vanemad ei vaheta temaga enam ühtegi sõna, sest ta julges Jehoova tunnistajate kogudusest sel päeval välja astuda. Justkui oleks Margus istunud bussi ja kaljult alla põrutanud.

Viie-aastasest saadik Jehoova koguduses käinud Margusel tekkisid esimesed kahtlused 2018. aastal. Ta avastas, et ei usu ise seda, mida teistele räägib.

Tänavu aasta alguseks tundis Margus, et ta ei suuda õpetust tõe pähe võtta ning peab kogudusest lahkuma. Pärast kogudusest lahkumist oli Margus justkui kummitus omaenda majas. „Õnneks mul oli säilinud ilmalike sõprade võrgustik, nende tugi oli mulle väga oluline,” rääkis Margus.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
teadja
teadja

Need Jehoova tunnistajate käsutäitjad (jooksunaised) käisid tavaliselt kella 19.oo ajal ukse taga kella helistamas ja kui see korter ei avanud välisust, siis valisid nad järgmise korteri, said trepikotta ja jätsid postkasti teate, et ostavad korteri, võivad võlad olla, aitavad uue korteri leida ja nii edasi. Lõpuks sai mul sellest jamast (uksekella helistamisest) isu täis ja läksin välisuksele neile vastu. Proovisid mulle midagi piiblist selgitada, aga ma tegin kiire lõpu nende jutule ja ütlesin rahulikult, et teen politseile avalduse ja alates eelmise aasta suvest on minul rahu majas, ei ole kindel kas teistel ka.

Margus Nee jr
Margus Nee jr

Korteriühistud võiksid panna oma trepikoja ustele teksti, et Jehoova tunnistajatel mitte tülitada või siis oma korteriuksele panna kiri. Oleks tore, kui saaks nii vähemalt Haapsalu suuremas osas Jehoova tunnistajate ukselt uksele tööst vabaks. Selle kirja eiramisel tuleb neil Jehoova tunnistajatel suur pahandus.

Tõsi on...
Tõsi on...

Üks mu tuttav läks advendiajal jehoovakate palvekotta ja soovis neile häid jõulupühi.

Paes
Paes

Ma käin koguaeg nendega , aga pole leidnud , keda koju tuua

Postimees
Postimees

Jumalat pole olemas
Allahh uakbar

Peetrus
Peetrus

Väärjumalate kummardajate viha on lôputu!

Margus Nee jr
Margus Nee jr

Fanatism võtab inimestelt ära igasuguse inimlikkuse. Jehoova tunnistajate sekt on hea näide sellest.

Jüri
Jüri

Tule taevas appi….kuidas siis on,kas vanemate hooldekodu tasu peab tulevikus see mees ikka tasuma või teeb seda kogudus?

Margus Nee jr
Margus Nee jr

See sekt ei maksa ühtegi oma liikmete kulu. Selle asemel nõuab Jehoova tunnistajate sekt oma liikmetelt pidevaid annetusi. Muidusööjaid juhtiva kogu liikmete näol on vaja ju kuidagi üleval pidada. Need mehed ju tööl ei käi.

juss
juss

ta peab silmad ja kõrvad lahti hoidma, et need nn usklikud tal majale jeehhat ei tee!

Paes
Paes

Löön nad vastu posti paar korda , ongi korras mõneks ajaks …….

Margus Nee jr
Margus Nee jr

Ära liiga kõvasti löö. 😆

wpDiscuz