8

Pooled patrullpolitseinikud on roolis magama jäänud

Politseinikel tuleb tõsiste väljakutsete kõrval reageerida ka pahatahtlikele valeväljakutsetele. Arvo Tarmula
Öise vahetuse ajal suiguvad pooled politseinikud unne. Arvo Tarmula

Peaaegu pooled patrullpolitseinikest tunnistavad, et on alarmsõidukit juhtides vajunud mikrounne, kirjutas Postimees.

Kuigi politseiniku töögraafik tagab teoreetiliselt piisava puhkeaja nii enne kui ka pärast tööd, väsivad korrakaitsjad pika vahetuse ajal mõnikord nii ära, et silm vajub autoroolis kinni.

Herdo Kala küsitles Tallinna ülikoolis diplomitööd kirjutades 157 patrullpolitseinikku, kellest 46 protsenti tunnistas, et on öisel ajal alarmsõidukit juhtides mikrounne vajunud. Mikrouni on seisnud, kui inimene korraks suigub: tähelepanu hajub, pea vajub rinnale või kuklasse, pilk klaasistub. Mikrouni võib kesta 2–20 sekundit, kõige sagedamini neli-viis sekundit.

Väsinuna tunneb ennast öises patrullvahetuses enamik politseinikke, seda tunnistas 90 protsenti vastanutest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Karvik
Karvik

Kõige parem ergutaja on hea kohv. Ja igasugu nn.uuringuid ei tasu alati tõepähe võtta.

Nimetu
Nimetu

Eks pimedas passimine soojas autos kuskil teeääres teeb uniseks küll. Antsu on ju konfiskeeritud kõvasti. Öövahetustele peaks jaguma.

Kaarel
Kaarel

Huvitav, mis diplom 157 poliseiniku küsitlemise eest anti? Baka, magister või doktor.

abe
abe

eks väsitab ära küll,kui hommikust õhtuni linnas ringi kärutada ja pontsikuid sisse ajada.

Pook
Pook

Päevad läbi kärutavad linnapeal ringi, siis lõunapaiku sõidavad kõik koju sööma ja muidu näeb neid kogu aeg AO ja Uuemõisa Konsumi ees parklas pirukaid ja praadi vintsutamas. Oi kui raske elu neil ikka on, et peaks äkki korjanduse organiseerima.

juss
juss

Kritiseerijad mingu ise politseisse tööle! Teadmiseks, et seal on ka kehalised katsed!

Pook
Pook

Imelik ka kui kehalisi katseid poleks vaja. Meie poisid teevad neile eest ära jooksmisega, käte kõverdustega ja lõua tõmbamisega pika puuga ära.

vot siis
vot siis

Mehed töötavad mitmel töökohal, sest teadagi ühe koha palgaga just eriti kiita pole, Ime siis kui üleväsimus õnnetuse toob.Riik saab siin muuta küll töötasu suurust.

wpDiscuz