Galerii: võidutule vastuvõtmine Lääne-Nigulas

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Kaitseliidu Lääne maleva pealik Meelis Pernits võttis tuletoojatelt Gertu Küttmannilt ja Mati Kallemetsalt tõrviku, et võidutuli mööda Läänemaad laiali saata. Foto Arvo Tarmula

Täna kella 16 paiku jõudis Tartus presidendi poolt teele läkitatud võidutuli Lääne-Nigula vabadussõjas langenute mälestussamba juurde.

Pidulik miiting sõnavõttude, pärgadepaneku ja muusikaliste vahepaladega oli mälestussamba juures alanud juba kolmveerand tundi varem. Pidupäevakõnes meenutas Lääne-Nigula vallavolikogu esimees Neeme Suur sada aastat tagasi toimunud Võnnu lahingut ja 150 aastat tagasi peetud esimest laulupidu. Mõlemad need olid märgilise tähendusega. “See, mida nemad tegid tol ajal, määrab selle, meie tegema peame,” ütles Suur.

Suur lisas, et kui 150 aastat tagasi poleks laulupeol tõstetud eesti keelt ja meelt, siis me võib-olla ei räägiks selles keeles ja kui sõjamehed poleks võitnud vabadussõda, ei seisaks me võib-olla praegu siin.

Haapsalu linna poolt sõna võtnud volikogu liige Tiit Moor tuletas meelde, et oma väikeses kogukonnas tuleks rohkem kokku hoida ja igaüks saab anda oma väikese panuse, et elu meie ümber parem oleks.

Ka kaitseliidu Lääne maleva pealik Meelis Pernits ütles, et oma riigile väärtuslik olemiseks ei pea olema poliitik ega sõjamees, vaid hea eestlane saab olla oma tööd hästi tehes ja teiste tööd austades, hoida oma peret, aidata sõpru ja olles hea kaasinimene.

Kui kõned peetud, jõudis kaitseliidu lahtisel autol kohale võidutuli. Tuletoojad olid kaitseliitlane Mati Kallemets ja kodutütar Gertu Küttmann, kes mõlemad on silma paistnud heade sportlike saavutuste poolest.

Vabadussõjas langenute mälestusmärgi ees andsid tuletoojad tõrvikud üle malevapealik Pernitsale, kes läitis sellest valdade, osavaldade ja külaseltside tõrvikud. Teiste hulgas saadeti Lääne-Nigulast võidutuli ka Lihulasse.

Fotod Arvo Tarmula

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments