Liikluskindlustuse hinnatõus on aeglustumas

Kevadine aeg on autojuhile kõige ohtlikum.
Keskmine liikluskindlustuse aastane makse on 147 eurot.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt on liikluskindlustuse hinnatõus aeglustumas, tõustes tänavu esimeses kvartalis vaid ühe protsendi võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Keskmine liikluskindlustuse aastamakse on 147 eurot.

Liikluskindlustuse fondi juhi Mart Jesse sõnul on liikluskindlustuse hind viimase paari aasta jooksul tõusnud, kuid nüüd on see aeglustumas. „Hinnatõus on olnud tingitud keskmise kahju ja kahjusageduse tõusust ning liikluskindlustuse turu kahjumlikkusest. Eelmise aasta lõpuks jõudis turg peale kuut kahjumiaastat taas mõõdukasse kasumisse ja seeläbi on näha, et surve hindade tõstmiseks on vähenemas,“ ütles Jesse.

Tänavu esimeses kvartalis registreeriti kokku 9500 liikluskindlustusjuhtumit, mida on 9 protsenti rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.

Kõige liiklusõnnetusrohkemad kohad Eestis on Riia ring ja Lõunakeskuse parkla Tartus. Alates möödunud aasta teisest kvartalist on Riia ringil juhtunud 131 liikluskindlustusjuhtumit ja Lõunakeskuse parklas 120 juhtumit. Kaubanduskeskuste parklates on viimase aasta jooksul juhtunud enim liiklusõnnetusi veel Ülemiste keskuse, Sikupilli keskuse ja Järve keskuse juures.

Tallinna ristmikel oli aasta jooksul üle 100 liikluskindlustusjuhtumi Tammsaare tee – Pärnu maantee ristmikul, Akadeemia tee ringil ja Sikupilli ristmikul.

BTA Kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juhataja Jevgeni Maksini hinnangul mõjutasid liiklusõnnetuste arvu kasvu aasta alguses lumised ja jäised teed. „BTA praktikas oli selle aasta alguses kaks väga traagilist lumesajust päeva, kus mitu autot sõitis maanteelt välja, toimus palju tagant otsasõite ja oli ka hukkunuid. Tuletame autojuhtidele meelde, et vastavalt teeoludele tuleb valida õige sõidukiirus ja hoida pikivahet,“ ütles Maksin.
AS Inges Kindlustuse juhatuse esimehe Voldemar Vaino sõnul ostavad paljud inimesed viimaste aastate hinnatõusu tõttu kindlustuslepingu seltsi kodulehelt.

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments