Üleskutse: teeme laulu- ja tantsupeo tulele tee puhtaks

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Teeme Ära talgud. Foto: Arvo Tarmula
„Teeme ära!” talgud. Foto: Arvo Tarmula

XXVII laulu- ja XX tantsupeo tule teekond saab alguse 1. juunil Tartust ning tuli jõuab pärast 4200 kilomeetrist teekonda 4. juuli õhtuks Kalevi staadionile. 33 päeva kestavast üle-eestilisest teekonnast on valminud kaart, kuhu on kantud ligi 500 tähenduslikku paika, kus tuli peatub.

Haapsalust ja mitmest teisest Läänemaa paigast liigub laulu- ja tantsupeo tuli läbi 5. juunil.

„Kutsume üles kõiki kogukondi, organisatsioone ja sõpruskondi juubelipeoks valmistudes märkama ja korrastama oma kodukandi kultuurilooliselt tähtsaid paiku. Kutsume inimesi 4. mai „Teeme ära!” talgupäeval välja tulema ning käed külge panema. Hea võimaluse annab selleks äsja valminud tuleteekonna kaart, millelt leiab mõtteid selleks, et juubelipeo tuleteekond vääriliselt ette valmistada,” ütles laulu- ja tantsupeo teabejuht Sten Weidebaum.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm” kunstilised toimkonnad süütavad juubelipeo tule 1. juunil Tartus eesti rahva muuseumi pargis. Järgnevad 33 päeva on aga tuli maakondade hoida, liikudes läbi terve Eesti. Tuli alustab oma teekonda Saaremaalt ning jõuab 4. juuli õhtul Tallinna Kalevi staadionile, kus kell 19 algab XX tantsupeo esimene etendus.

„Kõlab ehk uskumatult, aga 33 päeva jooksul läbib tuli Eestis ühtekokku 4200 kilomeetrit ehk sisuliselt sama pika tee, kui jääb Tallinna ja Lissaboni vahele,” lisas Weidebaum.

Sel kõigi aegade pikimal laulupeotule teekonnast saavad kõik osa võtta, aidates tuld Tallinna poole kanda või osaledes „Teeme ära!” talgupäeval.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo tule toomine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. Tänavu saab laulupeotule teekonna traditsioon 50aastaseks – esimest korda toimus üle-eestiline laulupeo tule toomine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga.

Tuleteekonna kaardi ja kultuurilooliste paikadega saab tutvuda siin.

„Teeme ära!” talgupäeva saab registreerida talguveebis siin.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments