6

Valimispäev: kl 8.50, Virtsu jaoskond on kinni

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Ajakirjanik Kaie Ilves avastas Virtsu valimisjaoskonna ukse taga, et täna ei saa virtsukad kodualevikus hääletada. Foto: Urmas Lauri

Lääne Elu sõidab täna, valimispäeval, jaoskonnast jaoskonda, et teha reportaaži ja anda nii lugejaile päeva jooksul ülevaade, mis jaoskondades toimub – missugused on meeleolud, mida rahvas räägib, kui palju on valijaid jne. Mis silma hakkab, sellest ka lugejaile teada anname.

Loodame, et olete meiega. Plaanis on läbida Läänemaa ja kunagised Hanila ning Lihula trassil Virtsu-Vatla-Kõmsi-Tuudi-Lihula-Kirbla-Kullamaa-Martna-Risti-Nõva-Pürksi, kokku 11 jaoskonda.

Kell 8.50 oleme Virtsu seltsimaja ees. Lumi valimisjaoskonna ees on jälgedeta. Õrnu helbeid keerleb õhus. Puutumatu lumevaib tundub imelik – kuigi jaoskonna avamiseni on veel kümme minutit aega, peaks komisjon kohal olema. Lähemale astudes selgub, et jaoskond on kinni.

Loen ukse pealt, et Lääneranna valla 11 jaoskonnast on valimispäeval avatud vaid neli – Kõmsi, Lihula, Koonga ja Varbla. Teistes sai valida 25.-27. märtsil, kordamööda oli lahti üks või teine.

Mõtlen, et huvitav, kas Virtsu valijad ikka teavad, et tuleb sõita hoopis Kõmsile.

Kell 8. 55 pöörab maja ette auto. Valija asemel aga ronib sealt välja Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan, kes on samuti valimispäeva kajastamas ja imestab, miks on jaoskond kinni.

Fotod: Urmas Lauri

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Lihula elanik
Lihula elanik

Kas Läänemaal valimisjaoskondi polegi,et kõik lood Pärnumaalt?

Misasja
Misasja

Kas ma saan õigesti aru, et valimiste päeval Kõmsilt Virtsu oleks rohkem rahvast liikumas kui nüüd Virtsust Kõmsile? Viki ütleb Virtsu elanike arvuks 608 ja Kõmsil 157. Sedapidi aritmeetika on mulle võõras – mille järgi jaoskonnad küll paika pandi? Haapsalu linnas sain valijakaardi, kus pean valima minema Nikolai kooli – mis paraku juba suvel maha lammutati. Mitte keegi ei ole minuga rohkem ühendust võtnud, et sorry, väike viga lipsas sisse ja tegelikult pean valima ikka ühes olemasolevas hoones. Selle teadmise pean ise kuskilt hankima.
Mitut pidi väga nadilt korraldatud valimised.

Willy
Willy

Mis seal imestada kui info ilusti nähtaval.
Ikka tarvis mingi skandaalike välja imeda.
Kirjutage mis tõesti kajastamist väärib.👀

Kusti
Kusti

Minu 80 a sugulane selleks valima ei lähegi. Miks Kõmsile, kui saaks ju ka Virtsus.

Kas pole nii
Kas pole nii

Et 80.aastasele telli valimiskast koju, elagu
kus tahes.

Asta
Asta

No ei saa ju. Ammu teada. Ainult üks suur vingumine.

wpDiscuz