2

Kust saab kiiresti laenu?

Avatar

Ave

ave@le.ee

Kust saab kiiresti laenu?

Kui küsida, milline laenuliik väljastatakse kõige kiiremini, siis selleks on tarbimislaen. Tarbimislaenud on võimalik oma pangakontole saada kas samal päeval või hiljemalt kahe päeva jooksul – sõltub laenuliigist.

Tarbimislaenud on näiteks kiirlaen ja väikelaen. Kiirlaenu saab kätte tunni ajaga, väikelaenu kas samal või järgmisel päeval.

Tarbimislaen on, nagu nimi ütleb, tarbimisvajaduste katmiseks mõeldud laen. Laenajate tagaside näitab, et populaarsemad tarbimisvajadused, mille tarvis laenatakse, on kodus remondi tegemine, auto parandamine, kodutehnika ostmine ning reisimine.

Kumb on odavam ja kiiremini kättesaadav – väikelaen või kiirlaen?

Rääkides laenude kontekstis odavusest, peame silmas laenu intressi, lepingutasu ja muid kulusid, mis laenu võtmisega kaasnevad. Väikelaen on enamasti madalama intressiga. Väikelaenude intressid jäävad vahemikku 7–25% ning kiirlaenude intressid 12–50%. Seega on väikelaen odavam.

Lepingutasu, mis on ühekordne makse lepingut sõlmides, on suurusjärgus 30–80 €. Väikelaenul on lepingutasu, kiirlaenul ei ole.

Kiirlaenu kasuks räägib asjaolu, et selle saab kiiresti kätte. Kiirlaenude pakkujad teevad väljamakseid mitu korda tunnis ning laen on võimalik kätte saada 15 minutiga. Lisaks on kiirlaenu taotlejale madalamad kriteeriumid kui väikelaenu taotlejale.

Kuidas on võimalik, et laenu antakse nii kiiresti?

Laene on võimalik kiiresti saada väga lihtsal põhjusel. Nimelt ei kasutata enam inimestest koosnevaid laenukomiteesid, kes taotlusi läbi vaatavad, vaid laenu taotlemine on automatiseeritud.

Laenu taotlemine käib nii: inimene täidab laenutaotluse (küsitakse tema sissetulekut ja väljaminekuid), pärast taotluse esitamist tõmbab arvutiprogramm erinevatest andmebaasidest laenutaotleja andmed ning võrdleb neid isikuga, kellele väljastatakse laenu. Kui andmed kattuvad, siis on tegu positiivse laenutaotlusega ning laen väljastatakse. Kogu protsess võtab aega 1 minuti.

Pärast positiivset laenutaotlust kantakse laen teie pangakontole. Sõltuvalt laenuliigist võib minna 15 minutit kuni 48 tundi.

Kust siis saab kiiresti laenu?

Laenud, mida saab kiiresti ja mis on soodsad, leiate siit – Xlaen.

Ärge unustage, et laenu võtmine on finantskohustus.

 

Christopher Tammet, Xlaenu looja, jurist

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
luigelaul
luigelaul

ämma kapist

Abc
Abc

Annan tagadiseta tagastamata laenu. Neljapäeviti südaöösel Viieristis.

wpDiscuz