Portree: Heikki Sool – alati noor

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Heikki Sool. Foto: Lemmi Kann

Heikki Sool. Foto: Lemmi Kann

Aastakümneid läänlaste meelt lahutanud ja selle kõrvalt Haapsalu lauatennise maailmakaardile toonud Heikki Sool tähistas teisipäeval 70. sünnipäeva.

Heikki Soola teatakse Haapsalus ja Läänemaal kui väsimatut pilli-, pulli-, ja spordimeest, kel on peaaegu alati käsil midagi sellist, mis endast rääkima paneb ja rahva kaasa tõmbab.

Figaro siin, Figaro seal

Sool on sedasorti inimene, kelle kohta öeldakse, et ta elab leegitsedes. Soola tegemisi aastakümneid kõrvalt näinud või ise asjade sees olnud inimestele tundub tavaliselt, et teda jagub igale poole. Ja tihti teeb ta asju, mida keegi teine ette võtta ei söandaks.

Varalahkunud Andres Ammas öelnud kord Soola kohta, et vot see mees on artist! Artist selles mõttes, et tõmbab publiku jäägitult endaga kaasa, ja see on asi, mida suudavad ainult tõelised artistid. Sool tõmbab inimesi kaasa ka siis, kui ta parasjagu muusikurollis pole.

Sama kirglikult on ta paar aastakümmet oma elust pühendanud lauatennise edendamisele nii Haapsalus kui ka kogu Eestis.

Sama kirglik on ta olnud Haapsalu linnavoliniku rollis.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Tont
3 aastat tagasi

Et Heikil palju sòpru ja austajaid on, nàitas ka raudteejaamas sùnnipàeval kohal olnud sòprade hulk. Palju ònne !☺ Ma juba mòtlesin,et esimene rong on tulnud.