79 370 inimest saavad täna kätte üksi elava pensionäri toetuse

BNS

Foto: Pixabay
Foto: arhiiv

Sotsiaalkindlustusamet maksab reedel 79 370 inimesele üksi elava pensionäri toetust summas 9,13 miljon eurot.

Toetus makstakse välja koos oktoobri pensioniga, kas pangaülekandega või kojukandena. „Üksi elava pensionäri toetust maksime me eelmine aasta esimest korda. Viisime siis ka toetuse saajate hulgas läbi küsitluse. Toona nägid saajad seda positiivse lisana oma sissetulekutesse, mis aitas osta näiteks enne talveperioodi küttepuid või teha mõni muu vajalik väljaminek,“ rääkis sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna nõunik Merle Sumil-Laanemaa.

Toetus on mõeldud inimestele, kes ajavahemikus 1. aprillist kuni 30. septembrini on vanaduspensionieas, elavad rahvastikuregistri andmetel üksi ning kelle kättesaadav pension on väiksem kui 1,2 kordne Eesti keskmine vanaduspension. 2018. aastal on selleks piiriks 492 eurot.

Toetust on õigus saada ka eestkostjatel ning eestkostetavatel, hooldekodude elanikel ning inimestel, kes vastavad toetuse saamise tingimustele, kuid kellega samale aadressile sisse kirjutatud inimene viibib hooldekodus.

Toetuse suurus on 115 eurot. Seda ei pea ise taotlema, vaid sotsiaalkindlustusamet maksab selle välja automaatselt registriandmete alusel. Sumil-Laanemaa sõnul kontrollib sotsiaalkindlustusamet inimese andmeid registrites igal aastal uuesti.

„Toetuse saamise tingimusi on kolm – inimene peab olema vanaduspensionieas, elama üksi ja tema kättesaadav pension jääma alla 492 euro,“ rääkis ta ning lisas, et kui mõni nendest tingimustest ei ole sel aastal täidetud, võib tekkida õigus toetuse saamiseks järgmisel aastal. „Ühtlasi ei pruugi eelmise aasta toetusesaaja sel aastal enam toetust saada, kui tema kättesaadav pension on vahepeal suurenenud.“

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
aga
5 aastat tagasi

need , kes kusagil allüürnikena elavad või on veel lapsed korterisse sisse kirjutatud , aga need seal ei ela, peavad riigi arust näppu imema. Nõme, toetust makstakse sissekirjutuse alusel, kes selle idiootsuse küll välja mõtles, vikerkaare värvides sotsmin.

uskmatu-toomas
5 aastat tagasi
Reply to  aga

Kes Sul ei luba oma elamist korrastada.Ikka riik tulgu ja tehku,mina istun ja virisen !