2

Noor merikotkas Sulvi lahkus pesast

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kotkapesast pole enam oksaraagigi järel, ka kotkapoeg on ära lennanud. Foto: ekraanitõmmis veebikaamera salvestusest
Kotkapesast pole enam oksaraagugi järel, ka kotkapoeg on ära lennanud. Foto: ekraanitõmmis veebikaamera salvestusest

Pühapäeval lahkus noor merikotkas Sulvi lagunenud pesast veidi enne kahe ja poole kuu vanuseks saamist – täpsemini 74. päeval, vahendas Looduskalender. Sageli toimub see ka tervetes, mitme pojaga pesades millalgi üheteistkümnenda nädala paiku. Noor lind on turnimist harjutanud juba rõngastamise ajast peale. Iseseisvalt söömisega sai samuti peaaegu suurepäraselt hakkama. Vahel kukkus midagi küüniste vahelt või nokast, aga vanalindudel pole kunagi ühe poja toitmisega probleeme olnud.

Sulvi lahkumine. Foto: Lizi videosalvestuse ekraanitõmmis

Vanalindude istumisega saagiga kusagil läheduses ja kotkapoega kutsuvalt meelitades saadaksegi noorlind pesalt välja. Nüüdsest liigutakse vaikselt koos vanalindudega ja omandatakse  pisitasa kotkatarkusi. Vanemate hooldada jääb noorlind veel pikalt ja vahel võib kindlasti neid veel kaamera vahendusel kuulda ja näha.

Foorumi liikmed kutsuvad kotkapoega Sulviks. Meeldetuletuseks, et vanalinnud on Sulev ja Suvi.

Kotkapaar toimetas männi otsas veebruari algusest saadik, siis pandi paika ka veebikaamera. Kotkapesa asub 23 meetri kõrgusel, poegi pole pesas teadaolevalt varem olnud.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Jaan
Jaan

Vaatasin ja tean ,et tegelikult lahkus juba reedel. Laupäeval ja pühapäeval ta seal enam ei käinud.

kollane
kollane

Vana vihmauss Kiimu lahkus mandrilt.
Küsimused temale saata aadressil: le@oü.ee

wpDiscuz