4

Lootus Vormsi jääteele püsib

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Vormsi jäätee pole veel valmis. Foto: Urmas Lauri

Vormsi jäätee ehitus käib ning soodsate olude puhul võib juhtuda, et Rohuküla ja Sviibi vaheline jäätee tehakse lahti nädala lõpus. „Kui hästi läheb, siis selle nädala lõpul, enne küll mitte,“ ütles maanteeameti Lääne regiooni hooldeosakonna Läänemaa peaspetsialist Tiit Ruut.

Ruudu sõnul on jäätee ehitajaks nagu ikka Lääne Teed. „Alustamiskorraldus on antud ja Lääne Teed juba tegeleb jäätee rajamisega,“ ütles Ruut.

Eile märkisid jäätee ehitajad trassi kadakatega. „Lõpuni ei ole veel tehtud, samuti on trassilt puudu liiklusmärgid,“ ütles jääteemeister Konstantin Dutov. Seni pole ei Rohukülas ega ka Sviiby sadamas paigas ka jääteevalve soojakuid.

„Praegu tuiskab, millal trassi lumest lahti lükkama saab hakata, seda küll ei oska öelda,“ ütles Dutov.

Kui eile pressis nii mõnigi vormsilane end väikse autoga üle jää, siis täna on oht, et keset merd jäädakse lumelõksu. „Täna on lootust vaid maasturiga üle saada,“ tõdes jääteemeister.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kah kohalik
kah kohalik

Ma ei saa sellest venitamisest aru… Pinnatuisukest võib ju iga päev olla, eks siis tule tihedamini ja laiemalt teed lahti lükata, millal see õige aeg siis ikka tuleb.

juss
juss

Raivo, sina vä?

Tont
Tont

Kui Õiglas asju ajaks,oleks tee juba maas. Oleks ju tark tegu külmadega lumi teelt ära lükata- külmetab kiiremini. Aga ega ametnikud jääteed ei vaja.

Kohalik
Kohalik

Sviby*

wpDiscuz