Helland Baltic kolib kogu tootmise Pullapääle

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Joakim Hellandi sõnul tehakse Pullapääl isegi kvaliteetsemat tööd kui Norras. Foto: Arvo Tarmula

Joakim Hellandi sõnul tehakse Pullapääl isegi kvaliteetsemat tööd kui Norras. Foto: Arvo Tarmula

Norra perefirmale kuuluv ettevõte Helland Baltic OÜ investeerib Pullapääl asuva tootmise laiendamiseks kuni 2 miljonit eurot ja kolib järgmisel sügisel kogu oma tootmise Haapsalu külje alla.

2015. aastal endise Hapvali mööblitööstuse ostnud Norra perefirma tootmine on Eestis praegu jagunenud kahe koha vahel – üks osa Haapsalu külje all Pullapääl ja teine Tallinnas.

„Nii ei ole just kõige kuluefektiivsem tegutseda ja tahtsime kogu tootmise ühte kohta koondada,” selgitas Helland Baltic OÜ üks omanikke Joakim Helland.

Uue tootmishoone ehitusega seotud ettevalmistused on olnud pikad ja nüüd on jõutud faasi, kus toimub ehitusloa taotluse menetlemine Ridala vallavalitsuses. Ehitus peaks algama järgmise aasta aprillis-mais. Jutt käib umbes 2300 ruutmeetri suurusest tootmishoonest, mis kerkib praeguse hoone taha.

Helland Baltic OÜ juhatuse liikme Aivar Kausi sõnul kulub ehituseks aega umbes kolm-neli kuud ja järgmisel sügisel kolitakse kogu Tallinna tootmine ümber.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Mell
6 aastat tagasi

Tublid . Uksetehasele teatudmõttes konkurent töötajate suhted .