0

Karl-Christoph Rebase “Andy” jõudis filmifestivali paremate sekka

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Karl-Christoph Rebane sai festivalilt kolm diplomit. Foto Eduard Laur

Haapsalust pärit moedisaini tudeng Karl-Christoph Rebase film “Andy” jõudis Tallinna mittekommertslike filmide festivali valikprogrammi.

Diplomi sai Rebane kolme filmi eest – “Postüür”, “Enam elada” ning “Andy”. “Kolmest filmist jõudis päriselt ka ekraanini aga “Andy”,” ütles ta.

“Tubli poiss. Need, kelle film pääses lõppseansile, on juba kõik võitnud,” ütles Eesti mittekommertslike filmide autorite liidu liige, Haapsalu mees Eduard Laur.

Festival oli rahvusvaheline, filme oli näiteks Austriast, Belgiast, Bulgaariast, Saksamaalt, Slovakkiast ja isegi Tuneesiast.

“(Andy) Warhol on jäänud ajalukku ühe kireva kui ka enda ning fännide poolt jumaldatu kunstnikuna, kes justkui võttis igapäevaseid esemeid ning andis neile uusi väärtuseid galeriiruumides. Oma filmis “Andy” kasutasin tema inimlikkust edasi andvaid tsitaate ning andsin läbi nende edasi oma lugu Warholist, kes näib staatilisena ning must-valges maailmas elavana,” tutvustas Rebane oma filmi. “Tahtsin, et vaataja suudaks samastuda suurkunstniku ning tema mõttemaailmaga. Päeva lõpuks oli Warhol siiski ju vaid inimene.”

Rebane on loojana mitmekülgne – andnud välja luulekogu, õpib moedisaini. Kas filmi jaoks jääb enam aega?

“Kunstnikuna olen jõudnud punkti, kus ma ei suuda mitte luua – mõttevoolu lõppu pole otseselt veel kogenud ning isegi ajaga saab manipuleeritud, et loome ikka päevavalgusele jõuaks. Suurimaks raskuseks on pigem see, et mida kogu selle kunstiga peale hakata ning loorberitel puhkamine ei tule kõneallagi. Eks praegugi otsin võimalusi, kuidas ja kus oma loomet saaksin näidata,” märkis ta.

“Filmiga jätkan kindlasti ka edaspidi, juba mõned ideed tagataskuski, kuid praegu tegelen sellega, et oma värskeimat filmi ”Enam elada” tuua mälupulgalt vaatajani – eks näis, kuidas sellega läheb,” ütles ta.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz