1

Matsalu veebikaamerast saab jälgida sookurgede sügisrännet

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Sookurg. ARHIIV

Matsalu rahvuspargis Sassi poolsaarel sookurgede ööbimispaigas oleva veebikaamera kaudu saab jälgida lindude sügisrännet.

Mobiilne veebikaamera, mis hiljuti jälgis Noarootsis kurvitsate rännet, on nüüd üles seatud Sassi poolsaarel rändavate sookurgede ööbimispaigas, teatas Riigimetsa Majandamise keskuse (RMK) pressiesindaja esmaspäeval. Lindude tegemisi saab jälgida RMK loodusblogi kaudu aadressil http://www.rmk.ee/loodusblogi

Sookure riikliku seire koordinaator Aivar Leito andmetel on Matsalu lahe ümbruses tähtsaim rändavate sookurgede ööbimispaik just Põgari-Sassi piirkond Tauksi saare ja Tuuru ranniku vahel. Lahe ümbruses peatub sügisrändel kuni 20 000 lindu.

Praegu kogub sookurgede ränne hoogu ja selle haripunkt saabub septembri teises pooles, kui põhja pool muutub ilm kargemaks. „Sassi poolsaarest umbes viie kilomeetri kaugusel kõrrepõllus on juba näha olnud 500-pealist kureparve. Peamised toitumispaigad asuvad siin suurematel põllulaamadel Sassi poolsaarest idas kuni Kirimäe ja Martnani,“ rääkis zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.

Sookurgede salgad saabuvad ööbimispaika enamasti paar tundi enne kuni pool tundi pärast päikese loojangut ja lahkuvad sealt hommikul päikesetõusu aegu. „Neil aegadel ongi suurim tõenäosus neid graatsilisi rändajaid kaamera ees näha ja kui parasjagu linde pildil polegi on ikka kuulda nende võrratut häält,“ lisas Hunt.

Kaameral tasub pilku peal hoida ka päeval. Peale sookurgede on lähinädalatel võimalik jälgida ka laglede ja hanede salkasid, hõbehaigrud, kullilisi, parte ning teisigi rändureid ja paiksemaid linde.

RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti.

Blogi hoiab silma peal ka kobraste tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal, mida täiendab nüüdsest mobiilse looduskaamera pilt eri paigust Eestimaal.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
mats
mats

Tubli töö ja tore õppetund!
Kindlasti on teil veel teisigi elukaid näidata!
EDU!

wpDiscuz